10 makijażowych trików, które powinnaś poznać

10 makijażowych trików, które powinnaś poznać

Większość z nas opanowała podstawy makijażu, takiej jak nakładanie różu, czy używanie odpowiedniego korektora. Jednak nawet jeśli malujesz się już od lat, istnieją pewne sztuczki, o których do tej pory nie miałaś pojęcia. Oto kilka trików, które pozwolą Ci zaoszczędzić czas i pieniądze oraz wyglądać bardziej efektownie niż kiedykolwiek wcześniej.

1. Przypudruj… rzęsy

Klucz do zwiększenia objętości rzęs? Odrobina transparentnego pudru. Po nałożeniu pierwszej warstwy tuszu, delikatnie oprósz rzęsy pudrem. Doda im to objętości i sprawi, że będą wyglądały na grubsze. Nałóż drugą warstwę tuszu, tak aby pokryć puder i zobacz różnicę.

2. Zamiast kropek – trójkąt

Używając korektora na cienie pod oczami, zamiast punktowo narysuj nim odwrócony trójkąt. Tym sposobem ukryjesz cienie i zwrócisz uwagę na swoje źrenice.

3. Dopasuj kreskę do kształtu oczu

Kształt oczu może być różny. Dlatego nie istnieje jeden schemat rysowania kreski. Zastanów się, jaki kształt chciałabym uzyskać, a następnie poćwicz jak narysować go eyelinerem.

4. Nie spiesz się nakładając sztuczne rzęsy

Nie nakładaj sztucznych rzęs  zaraz po nałożeniu kleju. Odczekaj 30 – 40 sekund aż klej trochę wyschnie. Dzięki temu będziesz mogła precyzyjnie nałożyć rzęsy, które nie będą się przesuwać. Podczas nakładania sztucznych rzęs przesuń lustro poniżej linii wzroku i spójrz w nie. Ułatwi to umieszczenie paska blisko linii rzęs.

5. Odśwież swój tusz

Jeśli w Twoim tuszu do rzęs zaczynają pojawiać się grudki dodaj kilka kropli soli fizjologicznej i wymieszaj szczoteczką. Grudki znikną, a tusz posłuży Ci jeszcze przez pewien czas.

6. Zamiast eyelinera użyj cienia do powiek

Skończył Ci się  eyeliner? To żaden problem. Zwilż pędzelek do brwi wodą i ciemnym cieniem do powiek podkreśl oko, tak jak eyelinerem lub zwykłą konturówką.

7. Nie konturuj całego oka

Poprzestań na rysowaniu kreski tylko na górnej powiece. Jeśli dodatkowo narysujesz ją na dolnej, Twoje oko optycznie się zmniejszy. Aby tego uniknąć nie aplikuj ciemnych cieni na dolną powiekę. Chyba, że chcesz uzyskać efekt pełnego smokey eye. Aby optycznie powiększyć oko, linię wodną podkreśl jasną kredką (kilka odcieni jaśniejszą od koloru skóry).

8. Podkręć rzęsy

Jeśli zależy Ci na podkręconych, pełnych rzęsach użyj zalotki. Aby uzyskać naturalny efekt zaciskaj pulsacyjnie zalotkę na całej ich długości, a nie tylko w jednym miejscu.

9. Uzyskaj pełniejsze usta

Jeśli za pomocą konturówki narysujesz kreskę nieco powyżej naturalnej linii ust sprawisz, że będą one wyglądały na pełniejsze. Po nałożeniu szminki muśnij rozświetlaczem łuk kupidyna, aby dopełnić efekt.

10. Nie testuj podkładu na nadgarstku

Kupując podkład w drogerii zazwyczaj testujesz jego odcień na nadgarstku? Nie rób tak. Odcień skóry na ręce różni się od koloru twarzy. Dlatego dobierając odcień podkładu przetestuj go na twarzy lub szyi.