Alternatywa dla kredytu konsolidacyjnego – kredyt oddłużeniowy

Alternatywa dla kredytu konsolidacyjnego – kredyt oddłużeniowy

Kredyt konsolidacyjny jest już bardzo popularnym produktem bankowym. Jednak chociaż wydawałby się czymś stworzonym bezpośrednio dla osób zadłużonych, to często okazuje się być poza ich zasięgiem. Wobec tego warto się nim zainteresować w momencie, kiedy problemy finansowe dopiero zaczynają się pojawiać na horyzoncie. Można także próbować taki kredyt uzyskać z pomocą dobrego pośrednika kredytowego – wtedy nasze szanse znacznie rosną. Mimo wszystko nie zawsze nam się uda. Na szczęście istnieje jednak pewna alternatywa dla kredytu konsolidacyjnego, z której łatwiej skorzystać nawet osobom poważnie zadłużonym. Jest nią kredyt oddłużeniowy. Na czym on polega? Czy warto się nim zainteresować?

Jak działają kredyty oddłużeniowe?

O kredytach oddłużeniowych słyszymy znacznie rzadziej, niż o kredytach konsolidacyjnych. Jednak oba te rodzaje kredytów działają na bardzo podobnej zasadzie.

Kredyty oddłużeniowe, jak wskazuje sama ich nazwa, służą do oddłużania, czyli pozbywania się długów. Jak? Poprzez spłacanie nimi kilku różnych zobowiązań, tak, aby pozostała nam w miesiącu do spłaty jedynie jedna rata – rata kredytu oddłużeniowego.

Taka rata powinna być niższa, niż suma rat oddłużonych w ten sposób kredytów. Jest to możliwe, ponieważ w porównaniu do poprzednich zobowiązań wydłużany jest okres trwania kredytu. Jeśli więc suma rozłożona jest na więcej rat, nic dziwnego, że pojedyncza rata będzie niższa.

Wobec tego wyższy jest całkowity koszt takiego kredytu, ponieważ przez dłuższy czas naliczają się odsetki. Nie da się jednak przecenić spokoju ducha, jaki przychodzi z niższą miesięczną ratą, która nie stanowi aż takiego wyzwania dla napiętego domowego budżetu.

Ponadto zamiast pamiętać o wielu ratach, które opiewają na różne kwoty i mają różne terminy spłaty, wystarczy, że pamiętać będziemy o racie kredytu oddłużeniowego.

Czym kredyty oddłużeniowe różnią się od kredytów konsolidacyjnych?

Tak naprawdę jedyną, ale przy tym bardzo dużą i istotną różnicą między tymi dwoma rodzajami kredytu jest to, jak ciężko jest je otrzymać.

Samodzielne wnioskowanie o kredyt konsolidacyjny w większości przypadków zakończy się niepowodzeniem, zwłaszcza jeśli nasza sytuacja finansowa zdążyła się już znacznie pogorszyć. Z kolei kredyt oddłużeniowy zwykle udzielany jest na znacznie bardziej liberalnych warunkach.

Łatwiej jest go otrzymać, nawet jeśli nie możemy wylegitymować się szczególnie wysoką zdolnością kredytową. Jednak jako, że jest on dla banku bardziej ryzykowny niż kredyt konsolidacyjny, to jest także nieco od niego droższy.

7 Comments

  1. Pingback: rpt789
  2. Pingback: sex video
  3. Pingback: sex video
  4. Pingback: sex 2024

Dodaj komentarz