Brwi permanentne – koniec z codziennym malowaniem! Zalety i przeciwwskazania

Brwi permanentne – koniec z codziennym malowaniem! Zalety i przeciwwskazania

Spis treści

  1. Czym są brwi permanentne?
  2. Jak wygląda zabieg wykonania brwi permanentnych?
  3. Ile kosztuje wykonanie brwi permanentnych?
  4. Jak długo utrzymuje się efekt po zabiegu wykonaniu brwi permanentnych?
  5. Czy warto rozważyć zabieg wykonania brwi permanentnych?
  6. Jakie są przeciwwskazania do wykonania brwi permanentnych?
  7. Podsumowanie

Każdy, kto kiedykolwiek miał okazję robić sobie makijaż – czy to regularnie, czy jedynie na specjalną okazję – wie, jak pracochłonnym potrafi być to zajęciem. Wykonanie idealnego makijażu, z którego będziemy w pełni zadowoleni, wymaga nie tylko sporej ilości czasu, ale również umiejętności i sporej praktyki – oraz, oczywiście, pieniędzy wydawanych regularnie na akcesoria i kosmetyki do makijażu. Od kilku lat coraz częściej słyszy się o alternatywach dla codziennego makijażu, pozwalających na uzyskanie i utrzymanie doskonałego efektu bez konieczności spędzania co dzień kilku, kilkunastu, czy nawet kilkudziesięciu minut przed lustrem. Jednym ze sposobów, które to umożliwiają, jest makijaż permanentny. Najczęściej spotykanym jego rodzajem jest zabieg wykonania brwi permanentnych, pozwalający zapomnieć o codziennym żmudnym malowaniu ich. Efekty takiego zabiegu utrzymują się w zależności od rodzaju cery nawet do kilku lat. W tym artykule dokładnie zostaną omówione wszystkie aspekty dotyczące takiego rozwiązania – zachęcamy do uważnego zapoznania się z treścią!

Czym są brwi permanentne?

Zacznijmy od podstaw – co dokładnie kryje się za terminem brwi permanentnych? Mówiąc ogólnie, można przyjąć, że brwi permanentne to pewnego rodzaju tatuaż wykonany na łuku brwiowym, mający na celu imitowanie gęstych, zdrowych brwi, wyglądających zgodnie z życzeniem osoby poddającej się zabiegowi. Słowo “tatuaż” nie jest do końca trafnym określeniem przy opisywaniu istoty makijażu permanentnego – mimo iż technika wykonywania brwi permanentnych jest podobna do tej stosowanej przez tatuatorów, istnieje między nimi kilka istotnych różnic. Przede wszystkim brwi permanentne, w przeciwieństwie do tatuaży, nie są w pełni trwałe – efekt zanika najczęściej już po roku, a w najlepszym wypadku utrzymuje się do około trzech lat. Oprócz tego sam zabieg jest na ogół znacznie mniej bolesny niż wykonywanie tatuażu.

Brwi permanentne

Jak wygląda zabieg wykonania brwi permanentnych?

Jak zostało wspomniane w poprzednim paragrafie, zabeg wykonania brwi permanentnych można z grubsza przyrównać do tatuażu wykonywanego na łuku brwiowym. To, jak dokładnie przebiegnie zabieg i jakie przyniesie efekty, zależy od indywidualnego wyboru konkretnej metody wykonywania brwi permanentnych – a tych jest kilka. Warto się z nimi zapoznać, zanim podejmie się decyzję o zabiegu; źle dobrana metoda sprawi, że twarz przez długi czas będzie wyglądać nie tak, jak to sobie wymarzyliśmy. Usunięcie efektów zabiegu jest możliwe za pomocą lasera, jednak jest to bardzo nieprzyjemny i bolesny proces.

Wśród sposobów wykonywania brwi permanentnych rozróżniamy między innymi takie metody jak:

Metoda piórkowa (znana również jako microblading) – metoda piórkowa jest szczególnie polecana osobom, którym zależy na zachowaniu jak najbardziej naturalnego wyglądu brwi. Jest bardzo chętnie wybierana również przez osoby o brwiach cienkich, rzadkich, lub takich o nieokreślonym kształcie. Microblading polega na precyzyjnym rysowaniu na łuku brwiowym cienkich kresek, które do złudzenia przypominają włoski – dzięki temu brwi wyglądają na gęstsze i bujniejsze. Metoda ta powoduje powstanie na skórze wielu drobnych ranek – zazwyczaj goją się one już po upływie kilku tygodni.

Metoda pudrowa – jest to idealna metoda dla osób, które chciałyby, by ich brwi po zabiegu były szczególnie wyraziste i pełne i wyglądały tak, jak po zastosowaniu mocnego makijażu. W przypadku tej metody, zabieg polega na wprowadzeniu pigmentu pod skórę i rozprowadzeniu go w równomierny sposób. Ta metoda zapewnia brwiom niezwykłą wyrazistość i określony kształt.

Metoda ombre – podobnie jak w przypadku metody pudrowej, również i tutaj mamy do czynienia z zabiegiem polegającym na wprowadzeniu pigmentu pod skórę. Tutaj jednak kolor jest cieniowany, stopniowo przechodząc od najjaśniejszego do najciemniejszego. Metoda ombre zapewnia doskonały kompromis między zachowaniem naturalnego wyglądu brwi a nadaniem im określonego kształtu i określonego koloru.

Niezależnie od wybranej metody, zaraz po zabiegu brwi często są dużo ciemniejsze, niż miały być w założeniu – dzieje się tak ze względu na fakt, iż w ciągu pierwszych dni po zabiegu pigment szybko blednie ze względu na łuszczenie się skóry i w trakcie zabiegu wymagane jest użycie jego większej ilości. Już po tygodniu brwi powinny stać się jaśniejsze, pozwalając nam w pełni cieszyć się wybranym przez nas efektem.

Ile kosztuje wykonanie brwi permanentnych?

W zależności od wybranej metody i miejsca, w którym zdecydujemy się na zabieg, koszty wykonania brwi permanentnych mogą wahać się od 700 do nawet 1500 złotych. Oczywiście, możliwe jest znalezienie również tańszych ofert, jednak należy wówczas zachować dodatkową ostrożność – podejrzanie niskie koszty mogą sugerować, że jakość usługi może pozostawiać wiele do życzenia i w efekcie oszpeci naszą twarz zamiast ją upiększyć. Nie warto oszczędzać na tym zabiegu – naprawa jego niezadowalających skutków może okazać się bardziej kosztowna niż on sam.

Jak długo utrzymuje się efekt po zabiegu wykonaniu brwi permanentnych?

Najważniejszym czynnikiem, który wpływa na to, jak długo będziemy cieszyć się efektem zabiegu wykonania brwi permanentnych jest posiadany przez nas rodzaj cery. Efekty będą najmniej trwałe w przypadku osób o cerze tłustej – zaczną całkowicie zanikać już po upływie roku. Na skórze mieszanej utrzymają się przez 1-2 lata, a na skórze suchej aż do trzech lat. Wpływ na trwałość makijażu permanentnego ma również szereg innych czynników – między innymi stosowane na skórze zabiegi kosmetyczne, przyjmowane leki czy to, jak często skóra eksponowana jest na działanie promieni słonecznych. Warto wziąć to pod uwagę przed podjęciem decyzji o zabiegu.

Czy warto rozważyć zabieg wykonania brwi permanentnych?

Mimo sporych kosztów, coraz więcej osób chętnie decyduje się na zabieg wykonania brwi permanentnych. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie dla osób, którym zależy na niezmiennie doskonałym wyglądzie swoich brwi, bez konieczności codziennego poświęcania czasu i energii na ich malowanie. Oprócz tego na ten zabieg decyduje się wiele osób w trakcie rekonwalesencji po leczeniu nowotworów, by odtworzyć utracone w trakcie chemioterapii brwi. Nieważne, z jakiego powodu rozważamy poddanie się zabiegowi, na pewno warto realnie wziąć go pod uwagę; zapewniane przez niego efekty estetyczne i wygoda są nieocenione i zdecydowanie warte jednorazowego wydania większej sumy pieniędzy.

Brwi permanentne

Jakie są przeciwwskazania do wykonania brwi permanentnych?

Niestety, nie każdy może pozwolić sobie na wykonanie takiego zabiegu – istnieje szereg przeciwwskazań, z którymi należy się liczyć przed podjęciem decyzji o wykonaniu brwi permanentnych. Zabieg powinny sobie odpuścić między innymi kobiety w ciąży i karmiące piersią, oraz osoby chorujące na cukrzycę, zaburzenia krzepnięcia krwi, czy posiadające problemy skórne takie jak łuszczyca i egzema. Wykonanie zabiegu mimo istniejących przeciwwskazań może skutkować poważnymi szkodami dla zdrowia – w trosce o własny dobrobyt niestety najlepiej jest wówczas odpuścić i zastanowić się nad innymi możliwymi sposobami na osiągnięcie upragnionego efektu.

Podsumowanie

Zabieg wykonania brwi permanentnych to prosty i przystępny sposób pozwalający na trwałe uzyskanie wymarzonego wyglądu brwi bez konieczności codziennego nakładania i zmywania z nich makijażu. Jest to ciekawa i szeroko chwalona opcja – często bardzo pozytywnie wpływa na pewność siebie osób, które zdecydowały się na takowy zabieg. Trudno się dziwić – wystarczy spojrzeć, jak spektakularne efekty daje sprawnie wykonany zabieg wykonania brwi permanentnych! Jednorazowy wydatek zapewnia równie doskonały efekt nawet na całe lata; może to idealna pora, by się nad tym zastanowić?