Catering dietetyczny – u kogo sprawdzi się najlepiej?

Catering dietetyczny – u kogo sprawdzi się najlepiej?

Od co najmniej kilku lat w Polsce coraz większej popularności nabierają tak zwane cateringi dietetyczne. W zależności od własnych preferencji i oferty danej firmy, pozwalają one uzyskać codziennie od jednego do nawet 5 różnych posiłków określonego typu. Zazwyczaj jedzenie jest dostarczane do domu lub ewentualnie do miejsca pracy, a klient musi jedynie je odgrzać.

Cateringi dietetyczne różnią się od gotowych dań z supermarketów między innymi różnorodnością i wysoką jakością. To często potrawy, które zbliżają się smakiem do potraw restauracyjnych lub nawet im dorównują. Pytanie tylko, do kogo takie cateringi są kierowane? Kto powinien się nimi zainteresować? Sprawdź koniecznie!

Catering dietetyczny jest bardziej uniwersalny niż się wydaje

Catering dietetyczny może wielu osobom kojarzyć się z odchudzaniem, ale to nie do końca poprawne skojarzenie. “Dieta” to wbrew pozorom nie tylko określenie na plan spożywania posiłków mający prowadzić do spadku wagi, ale ogółem na wszelkiego rodzaju plany żywieniowe.

Osoby aktywne fizycznie mogą być na specjalnej diecie, mającej zapewnić im optymalną ilość składników odżywczych do osiągnięcia maksymalnej wydolności, wiele osób też przechodzi na dietę wegańską lub wegetariańską, nie chcąc schudnąć, a po prostu odejść od diety zawierającej składniki pochodzenia zwierzęcego.

W praktyce oznacza to, że catering dietetyczny, który można również spotkać pod nazwą dieta pudełkowa Łódź, może przydać się praktycznie każdemu. Sportowcom, osobom odchudzającym się, weganom i wegetarianom, a także po prostu tym, którzy nie chcą, nie lubią lub nie umieją gotować, a nie uśmiecha im się spożywanie każdego posiłku w restauracji. Biorąc pod uwagę, jak zróżnicowana jest obecnie oferta wielu cateringów, każdy powinien być w stanie znaleźć odpowiednie rozwiązanie dla siebie.

Dieta pudełkowa jest dostępna w większości większych miast

Jak wspomniano już na wstępie, dieta pudełkowa cieszy się coraz większą popularnością, w związku z tym staje się dostępna w większej ilości Polskich miast. Nie tylko tych największych. Nic więc nie stoi na przeszkodzie, aby na przykład zamówić catering dietetyczny Łódź, Gdańsk czy Warszawa.

Na ogół klient ma możliwość wyboru nie tylko typu diety i ilości posiłków, ale też m.in. w jakie dni mają być dostarczane (czy tylko w dni robocze, czy również w weekendy) i ile mają mieć kalorii. Jest to o tyle ważne, że inne zapotrzebowanie kaloryczne ma na przykład rosły, pracujący fizycznie mężczyzna, a inne niska, drobna kobieta. Warto poświęcić chwilę, aby na pewno dobrze dobrać kaloryczność posiłków – dzięki temu można zyskać pewność, że nie będzie się później głodnym.

Dodaj komentarz