Czy depilacja laserowa jest bolesna?

Czy depilacja laserowa jest bolesna?

Maszynki do golenia i inne domowe sposoby na usuwanie nadmiaru owłosienia mają wiele wad. Są mało skuteczne, do tego często bolesne i wymagają częstego powtarzania, a jednocześnie nie dają efektu całkowicie gładkiej skóry (ponieważ na przykład nie udało się pozbyć cebulek włosów). Dlatego też wiele osób szuka alternatywnych, lepszych rozwiązań.

Jednym z tych, o których ostatnio mówi się najczęściej, jest depilacja laserowa. Krąży na jej temat wiele mitów, w tym przede wszystkim w zakresie jej bolesności. Mity te są o tyle szkodliwe, że mogą zniechęcić osobę, dla której ten rodzaj depilacji byłby świetnym rozwiązaniem. Wyjaśniamy więc, czy naprawdę depilacja laserowa jest bolesna, czy też nie!

Czy depilacja laserowa jest bolesna?

Depilacja laserowa może się niektórym kojarzyć z ogromnym bólem i dyskomfortem, jest to jednak skojarzenie błędne. Depilacja laserowa nie jest czymś, czego trzeba się bać! Wykorzystanie nowoczesnych technik i urządzeń pozwala ograniczyć ból do minimum, a wręcz całkowicie go wyeliminować. Dużą rolę odgrywają tutaj zintegrowane systemy do chłodzenia skóry. Jednocześnie kluczowa jest odpowiednia konstrukcja lasera, tak, aby zapewniał on wysoką precyzję i możliwość działania szybko i sprawnie.

Specjaliści wykonujący zabiegi depilacji laserowej działają błyskawicznie i wykonują jedynie niezbędne, proste ruchy, co gwarantuje precyzję, skuteczność i skrócenie czasu trwania zabiegu. Proces nagrzewania przebiega stopniowo, dzięki czemu zabieg jest bezpieczniejszy i mniej bolesny, a jednocześnie nie traci swojej skuteczności.

Gdzie się udać na zabieg depilacji laserowej?

Jak już wiemy, da się wykonać zabieg laserowej depilacji bez zbędnego bólu i dyskomfortu. Żeby jednak rzeczywiście wszystko przebiegło w ten sposób, trzeba najpierw wybrać odpowiednią klinikę medycyny estetycznej. Nie sprawdzi się selekcja na zasadzie chybił-trafił. W ten sposób możemy trafić na klinikę z mało sympatycznymi pracownikami i kiepskiej jakości sprzętem, co doprowadzi do braku satysfakcji z zabiegu.

Zamiast tego najlepiej od razu zweryfikować, czy dana klinika zebrała pozytywne opinie dotychczasowych klientów, jak na przykład http://pasjonacipiekna.pl/depilacja-laserowa-lodz/. Warto także zwrócić uwagę na takie kwestie, jak zdjęcia ze zrealizowanych zabiegów, doświadczenie w branży i kwalifikacje zatrudnionych przez daną klinikę ekspertów. Indywidualne podejście do każdego klienta jest bardzo istotne. Zwłaszcza, jeśli dana osoba pierwszy raz styka się z zabiegiem depilacji laserowej, nie wie, czego się po nim spodziewać i ma pewne obawy, które powinny zostać rozwiane.

Dodaj komentarz