Czym jest i na czym polega wodna liposukcja?

Czym jest i na czym polega wodna liposukcja?

Liposukcja jest jednym z najpopularniejszych zabiegów we współczesnej chirurgii plastycznej. Od roku 2006, poza klasycznym zabiegiem skorzystać można również z liposukcji wodnej, wykorzystującej specjalny wodny roztwór pod wysokim ciśnieniem. Jego głównym celem jest rozluźnienie tkanki tłuszczowej przed usunięciem jej przy pomocy ssania. Zabieg odbywa się w miejscowym znieczuleniu. Choć zabieg znany jest od dość dawna, to jednak w dalszym ciągu jest on dość innowatorski, pod wieloma względami dość skutecznie działający w usuwaniu tłuszczu.

Liposukcja wodna czy zabieg tradycyjny?

Liposukcja wodna jest zabiegiem polecanym przede wszystkim osobom, w przypadku których tłuszcz zgromadził się w miejscach, w których jego usunięcie innymi metodami jest bardzo trudne czy wręcz niemożliwe. Liposukcja w wydaniu tradycyjnym przeprowadzana jest w znieczuleniu ogólnym, natomiast zabieg z wykorzystaniem roztworu pod wysokim ciśnieniem przeprowadzany jest po zastosowaniu znieczulenia miejscowego. Kolejną różnicą pomiędzy zabiegami jest czas och trwania – zabieg liposukcji wodnej, dzięki zastosowaniu nowoczesnych i innowacyjnych technik rozpuszczania tłuszczu trwa zdecydowanie krócej niż tradycyjny odpowiednik zabiegu.
Zabieg klasycznej liposukcji związany jest z dość znaczącym ryzykiem powikłań, ze względu na to, że jest to jedna z najbardziej inwazyjnych metod usuwania nadmiaru tłuszczu. W przypadku wodnej liposukcji ryzyko to jest zdecydowanie mniejsze. Wtrysk roztworu następuje bezpośrednio do ciała, a co za tym idzie, tłuszcz szybciej się rozpuszcza i możliwe jest jego szybsze usunięcie z ciała, przy minimalnym ryzyko uszkodzenia tkanek skórnych czy mięśniowych.

Dlaczego warto skorzystać z zabiegu wodnej liposukcji?

Liposukcja wodna jest zabiegiem o wielu zaletach, znacznie przewyższający swoimi atutami klasyczny zabieg. Poza mniejszą inwazyjnością wyróżnia się on także:
– znacznie dokładniejszym usuwaniem zbędnej tkanki tłuszczowej,
– zdolnością do usuwania znacznie większych pokładów tkanki tłuszczowej niż w przypadku klasycznej formy tego zabiegu,
– niewielkim ryzykiem uszkodzenia tkanek,
– mniej inwazyjnym znieczuleniem – w przypadku wodnej liposukcji stosowne jest jedynie znieczulenie miejscowe (a nie ogólne jak w przypadku klasycznego zabiegu),
– widocznymi niemal natychmiast efektami zabiegu,
– krótkim czasem trwania zabiegu.
Liposukcja wodna to rozwiązanie szczególnie korzystne dla osób, które chcą uzyskać perfekcyjną sylwetkę, jednak z różnych powodów nie są w stanie trzymać się męczących i monotonnych diet czy restrykcyjnych ćwiczeń.

Liposukcja wodna – kto skorzysta na niej najbardziej?

Choć wydawać by się mogło, że wodna liposukcja to zabieg dla osób chcących szybko i bez wysiłku uzyskać wymarzoną sylwetkę, to w rzeczywistości sprawa przedstawia się nieco inaczej. Co prawda z zabiegu skorzystać może każdy, jednakże lekarze polecają go przede wszystkim tym, którzy pomimo usilnych starań nie są w stanie osiągnąć szczupłej sylwetki, poprzez usuniecie nadmiaru tkanki tłuszczowej z poszczególnych części ciała.

Dodaj komentarz