Dlaczego dobór dobrego hostingu jest tak ważny?

Dlaczego dobór dobrego hostingu jest tak ważny?

Hosting to fraza, która jest znana przede wszystkim właścicielom stron internetowych, chociaż oczywiście nie tylko. Dlaczego tak istotne jest, aby dobrać odpowiedni hosting dla swojej witryny? Jakie ma on znaczenie i na co należy zwracać uwagę przy podejmowaniu decyzji? Doradzamy!

Na co wpływa hosting?

To, jaki hosting wybierzemy, będzie miało znaczący wpływ na to, jak szybko będzie ładowała się nasza strona. Dlatego też warto sprawdzić podstawowe parametry oferty, takie jak to, czy przypadkiem dyski nie są przestarzałe, a także, czy hosting jest wyposażony w odpowiednią ilość pamięci RAM. Może mieć także znaczenie, gdzie hosting ma swoje serwery i skąd pochodzi większość naszych użytkowników.

Jeśli działamy w Polsce i większość odwiedzających witrynę to Polacy, dobrze by było, gdyby serwery znajdowały się w naszym kraju. Alternatywnie (co przydaje się, kiedy na przykład prowadzimy witrynę w języku angielskim, przez co odwiedzają ją ludzie z całego świata), jeśli nie chcemy ograniczać się do jednej lokalizacji, możemy pomyśleć o zastosowaniu CDN (Content Delivery Network).

CDN pozwala dostarczać każdemu użytkownikowi treści z innej lokalizacji, w zależności od jego położenia, tak, aby witryna ładowała się mu jak najszybciej. Jednak szybkość ładowania się strony (a także jej stabilność, czyli to, jak często zdarzają się jej jakieś awarie, podczas których jest niedostępna) to nie jedyny aspekt, na który wpływ ma hosting.

To również od hostingu zależy, ile maksymalnie użytkowników będzie w stanie odwiedzić stronę w miesiącu, a także, jaka zostanie nam udostępniona maksymalna powierzchnia dyskowa na zdjęcia, grafiki, filmiki i inne treści znajdujące się na stronie. Jeśli przekroczymy maksymalną liczbę użytkowników w danym miesiącu, to witryna przestanie być dostępna, dopóki nie rozpocznie się nowy okres rozliczeniowy lub dopóki nie dokupimy dodatkowego transferu na resztę miesiąca.

Jaki hosting wybrać?

Obecnie do wyboru jest bardzo duża ilość hostingów, zarówno polskich, jak i międzynarodowych, ale nie wszystkie z nich dostarczają usługi na wysokim poziomie. Jak już wiemy, dobry hosting jest kluczowy i należy o niego zadbać, dlatego też prawidłowy dobór hostingu jest bardzo istotny.

Jeśli interesuje Cię hosting, który jest jednocześnie tani i szybki, a także stabilny, pod tym adresem sprawdź więcej na ten temat. Wbrew pozorom nie trzeba wcale płacić dużo, aby móc korzystać z dobrego hostingu. Szczególnie, jeśli mowa o małej witrynie, która nie ma bardzo dużej ilości użytkowników miesięcznie, więc może zdecydować się na niewielki pakiet transferu i jedynie go rozszerzać w razie potrzeby.

Dodaj komentarz