Filmy warte obejrzenia – zróbcie własną listę

Filmy warte obejrzenia –  zróbcie własną listę

Filmów mamy co nie miara. Czasem wręcz trudno z tego coś wybrać. A czy nie macie przypadkiem tak, że za każdym razem, kiedy siadacie, aby coś obejrzeć, w głowie pojawia się pustka, przeszukujecie portale internetowe w poszukiwaniu dobrych seriali lub filmów, po czym okazuje się, że czas się tak uszczuplił, że i tak nie zdążycie nic obejrzeć przez zaśnięciem?

Znajdźcie filmy warte obejrzenia

To częsty problem, dlatego proponujemy bardzo ciekawe rozwiązanie tej sytuacji. Zaplanujcie randkę (nieważne, czy jesteście parą narzeczonych czy małżonków – randki zawsze są wskazane) i po zjedzeniu pysznej kolacji, zamiast zabierać się za film, zasiądźcie przed komputerem i… szukajcie propozycji na filmy warte obejrzenia!

Jak się za to zabrać? Wejdźcie na portal, który wymienia filmy danego rodzaju (takie, które lubicie oglądać), a następnie wertujcie listę tytułów. Jeśli lubicie dobrze zrobione filmy, zawsze warto sprawdzić, jaką mają ocenę – zarówno ocenę widzów, jak i krytyków filmowych. Wszystkie filmy, które wybierzecie, zapisujcie w notesie lub na kartce, którą przypniecie na lodówce. Możecie również dopisać, jaki jest to rodzaj filmu, aby – kiedy przyjdzie co do czego – łatwiej było zdecydować, na co macie ochotę.

Dodatkowo możecie posprawdzać, na jakiej platformie da się obejrzeć dany film lub serial. Później oszczędzicie czas na szukanie. A jeśli się okaże, że do jakieś wybranego filmu nie macie dostępu, albo zdecydujecie, czy go wykupić, albo z niego zrezygnujecie, oszczędzając swój czas w przyszłości.

Ten pomysł sprawi, że już nigdy nie będziecie się musieli martwić brakiem pomysłu na film. Za każdym razem, kiedy spontanicznie zdecydujecie, że dzisiaj czas na wspólne oglądanie, będziecie mieć mnóstwo propozycji do wyboru.

Filmy warte obejrzenia – nasze propozycje

A tutaj znajdziecie kilka naszych propozycji na filmy warte obejrzenia. Sami zdecydujcie, czy wpisują się w Wasz gust.

  1.   „Maudie” – historia specyficznego romansu między samotnikiem z silnym charakterem a kruchą, a jednocześnie pełną energii kobietą z talentem malarskim. Tytułowa Maudie jest uważana za jedną z najważniejszych malarek kanadyjskich; film biograficzny/dramat/romans z oceną widzów: 7,8,
  2.   „Tulipanowa gorączka” – akcja rozgrywa się XVII-wiecznym w Amsterdamie owładniętym tulipanową gorączką. Młoda kobieta z sierocińca wychodzi za mąż za starszego mężczyznę, które pragnie mieć syna. Dzięki pomysłowi męża oboje poznają malarza portretów, który zmieni ich życie; film kostiumowy/melodramat z oceną widzów: 6,4,
  3.   „Wino truskawkowe” – to polski film, który warto obejrzeć, powstał na podstawie książki Andrzeja Stasiuka „Opowieści galicyjskie”. Policjant z Warszawy rozpoczyna nowe życie w małej miejscowości przy słowackiej granicy, w Beskidzie Niskim. Poznaje tutaj zwyczaje mieszkańców i sam doznaje nieznanych dotąd uczuć; dramat/komedia z oceną widzów: 6,8.

Dodaj komentarz