Gdzie szukać filmów w sieci?

Gdzie szukać filmów w sieci?

Nie można powiedzieć, aby kina były całkowitymi przeżytkami – wiele osób wciąż je chętnie odwiedza. Nie będą jednak zbytnio pomocne, jeśli będziemy chcieli obejrzeć jakiś starszy czy niszowy film, bądź też najdzie nas ochota na seans w środku nocy, kiedy to kina są już dawno zamknięte. W takim wypadku trzeba szukać szczęścia gdzie indziej.

Opcji jest kilka, natomiast część z nich jest kosztowna i mało wygodna, jak na przykład kupowanie filmu na płycie (tym bardziej, że wiele osób nie ma już odtwarzaczy DVD w laptopach). Jako najlepsza opcja jawi się oglądanie filmów online, pojawia się jednak jedno istotne pytanie: gdzie tych dzieł dokładnie szukać? Wbrew pozorom znalezienie poszukiwanego filmu to obecnie w większości przypadków prosta sprawa!

Filmy online – gdzie można je znaleźć?

Wiele osób zapewne kojarzy oglądanie filmów w sieci przede wszystkim z serwisami streamingowymi, takimi jak chociażby Netflix. W ich przypadku płaci się co miesiąc określony abonament i w zamian uzyskuje się dostęp do szerokiego katalogu filmów i seriali, które można streamować “na życzenie” (a w niektórych przypadkach także pobierać do oglądania przy braku Internetu).

Wśród uwielbianych przez ich użytkowników opcji można wyróżnić możliwość pauzowania filmu w dowolnym momencie, a także w wielu przypadkach wybierania pomiędzy różnymi językami napisów i dialogów.

To jednak nie jedyny sposób na seansy filmowe online. W sieci działają też takie portale, jak https://super-filmy.pl/, które działają na podobnej zasadzie, ale nie oferują abonamentów, a np. jednorazową opłatę za dostęp do bazy filmów oraz seriali. To więc często mniej kosztowna opcja, zwłaszcza, jeśli komuś zależy na nieprzerwanym dostępie do filmów.

One również w wielu przypadkach charakteryzują się obszernymi katalogami – niekiedy nawet obszerniejszymi niż serwisy streamingowe, jako że przykładowo na Netflixie nie znajdziemy filmów stworzonych specjalnie na potrzeby innego serwisu streamingowego (np. Disney+).

Na co zwracać uwagę, wybierając portal z filmami?

W pierwszej kolejności warto skorzystać z opcji wyszukiwania i sprawdzić, jaki jest zakres oferowanych filmów, szczególnie w takich kwestiach, jak data premiery, kraj pochodzenia oraz gatunek. Dobrym pomysłem będzie także poszukanie opinii dotychczasowych użytkowników serwisu.

Będzie można często wyciągnąć z nich wiele wartościowych informacji, między innymi odnośnie do jakości wideo czy skuteczności pomocy technicznej. Dzięki temu nie trzeba uczyć się na błędach, a można od razu wybrać wartościowy serwis.

Dodaj komentarz