Import i rejestrowanie samochodu

Import i rejestrowanie samochodu

Przepisy dotyczące importu oraz rejestracji samochodów w poszczególnych europejskich krajach różnią się od siebie. Menedżerowie flot muszą przede wszystkim brać pod uwagę niskie koszty zakupu oraz eksploatacji aut, a także w niektórych przypadkach ich reprezentacyjny wygląd.

Wygląd to nie wszystko

Efektem tego bardzo często są floty pełne białych, do bólu nudnych stylistycznie samochodów służbowych. Coraz częściej jednak firmy decydują się wybrać Mazdę jako auto flotowe, a składa się na to nie tylko zachwycająca stylistyka, ale także oszczędność stojąca za wyborem japońskich aut.

Menedżerowie flot patrzą na auto w perspektywie kilkuletniej inwestycji i doskonale wiedzą o tym, że koszty zakupu nie zawsze stanowią zdecydowaną większość opłat związanych z eksploatacją aut służbowych.

W Wielkiej Brytanii oraz w pozostałych krajach zachodniej części Europy dodatkowe opłaty związane z rejestracją czy ubezpieczeniem samochodu związane są z emisją szkodliwego dla środowiska dwutlenku węgla. Z tego też względu zakup auta flotowego bardzo często wiąże się z poszukiwaniem najbardziej oszczędnych i ekologicznych rozwiązań. W te wymagania doskonale wpisują się nowoczesne silniki SkyActiv-D oferowane pod maską Mazdy3, Mazdy6 oraz Mazdy CX-5.

Ekologiczne turbodiesle najlepszą inwestycją

Jednostka SkyActiv-D o pojemności 2,2 l w swojej podstawowej wersji generuje moc 150 km nawet w dużym sedanie Mazda6 gwarantuje przyspieszenie od 0 do 100 km/h w zaledwie 9,2 s przy jednoczesnej emisji zaledwie 108 g dwutlenku węgla na każdy przejechany kilometr. Ponadto podczas jazdy na trasie auto spala zaledwie 3,6 l oleju napędowego na 100 km.

Tony Overton zarządzający flotą firmy Contract Fire Security składającą się łącznie ze 185 pojazdów doskonale podsumował: -Technologia SkyActiv oraz świeża stylistyka uczyniły z Mazdy 6 doskonałe auto flotowe. Ogromne znaczenie mają dla nas także mniejsze opłaty wynikające z wyboru nowoczesnych jednostek diesla. Naszych pracowników, którzy korzystają ze swoich służbowych samochodów także do prywatnych celów również cieszą mniejsze koszty eksploatacji.

Jednak nie tylko reprezentacyjna limuzyna Mazdy jest doskonałym autem flotowym. Spośród wielu nagród zebranych przez modele japońskiego producenta w ciągu ostatnich lat należy wymienić wyróżnienie za najlepszy samochód flotowy z nadwoziem SUV, który Mazda CX-5 zdobyła w plebiscycie niemieckiego magazynu Autoflotte.

Po raz pierwszy japoński producent ma także szansę odebrać potencjalnych klientów flotowych swoim konkurentom w segmencie C, a możliwe jest to za sprawą nowej Mazdy3. Nie bez znaczenia oficjalna polska premiera auta odbyła się na targach Fleet Market 2013, gdzie auto zachwyciło menedżerów nie tylko niską ceną, ale także bardzo dobrym stosunkiem ceny do jakości.

Nie bez znaczenia pozostaje także fakt, że Mazda3 oferowana jest również z nadwoziem typu sedan, które jest o wiele bardziej reprezentacyjne niż hatchback, których cała masa w ofercie konkurencyjnych producentów.

Dodaj komentarz