Jak chronić telefon przed uszkodzeniem?

Jak chronić telefon przed uszkodzeniem?

Każdy kto kupuje telefon chce, aby jego nowy sprzęt posłużył mu jak najdłużej. To nic dziwnego ponieważ czasem przez zwykły upadek czy zalanie nowy smartfon może okazać się całkowicie niesprawny i niezdatny do użytku. Na szczęście jest kilka sposobów na to, aby zapobiec najpopularniejszym usterkom smartfonów i przedłużyć ich życie nawet o kilka lat. Jak to zrobić? Razem z TechPolska odpowiadamy na to pytanie.

Ochrona ekranu

Ekran to lwia cześć całego telefonu i warto już zaraz po zakupie odpowiednio go zabezpieczyć. Mamy na myśli nie tylko folie ochronne, które chronią przed zarysowaniami ale także coś zdecydowanie bardziej trwałego. Z racji tego, że to właśnie ekrany smartfonów najczęściej ulegają uszkodzeniom należy je odpowiednio zabezpieczyć przy pomocy szkła hartowanego. Dzięki niemu istnieją większe szanse na to, że telefon przeżyje upadek z wysokości a jego ekran nie zostanie naruszony. Dobre szkło hartowane otrzymamy w granicach kilkudziesięciu złotych a jego montaż na ekranie telefonu jest banalnie prosty. Takie szło ochroni oryginalny ekran przed zarysowaniami, a także czymś znacznie poważniejszym np. pęknięciom.

Ochrona „pleców”

Tył smartfona również jest ważny i nie należy zapominać także o ochronie tej części sprzętu. Dzięki dobrej obudowie Twój telefon przeżyje upadki na plecy, które mogłyby się skończyć np. zbiciem aparatu, porysowaniem obudowy i innymi nieszczęściami. Na rynku mamy ogromny wybór takich ochraniaczy na tylną część telefonu. Mogą to być plastikowe nakładki, gumowe case, folie ochronne i pancerne etui wykonane z niezwykle wytrzymałych materiałów. Prócz funkcji ochronnej nie da się im także odmówić ładnego wyglądu. Większość z ochraniaczy na smartfona otrzymamy bowiem w modnych kolorach i wzorach. Dzięki temu nie tylko ochronisz swój telefon ale także spersonalizujesz jego wygląd. Ceny zaczynają się od kilkunastu złotych a kończą nawet na kilkuset – wszystko zależy od rodzaju ochrony na jaki się zdecydujesz. Średnia cena porządnego case na telefon nie powinna jednak przekroczyć od 50 do 80 zł. Za taką cenę możesz liczyć na dobrze wykonaną obudowę, która jest w stanie zapobiec uszkodzeniom, na które smartfon jest narażony podczas upadku na ziemię z wysokości.

Czyszczenie

Prócz ochrony obudowy i tyłu telefonu ważne jest też to, aby regularnie czyścić swój sprzęt. Zadbaj o to, aby co jakiś czas ściągnąć obudowę i usunąć brud, który się pod nią nagromadził. Do tego regularnie przecieraj ekran miękką ściereczką nasączoną środkiem do czyszczenia ekranów. Dzięki temu Twój smartfon nie będzie domem dla bakterii, które bardzo łatwo zbierają się na tych urządzeniach.

Dodaj komentarz