Jak korzystać z Messengera bez Facebooka? Instalacja i użytkowanie

Jak korzystać z Messengera bez Facebooka? Instalacja i użytkowanie

Media społecznościowe cały czas zyskują na popularności. Dziś korzysta z nich prawie każdy. Służą nam do bardzo wielu rzeczy – podstawową ich funkcją była rozrywka, która opierała się na pokazywaniu swoim znajomym za pomocą internetu tego, co obecnie dzieje się w naszym życiu. Na mediach społecznościowych publikuje się zdjęcia z wakacji, ważnych wydarzeń z życia czy swoje zdanie na dany temat. Taka forma komunikacji zdecydowanie zbliża do siebie ludzi, którzy są daleko. Jednak media społecznościowe cały czas ewoluują, i dziś służą także do nauki czy pracy. Możemy z nich korzystać szukając informacji na wybrany przez siebie temat, śledzić sytuację polityczną czy szukać inspiracji, dołączając do grup na portalach społecznościowych. Najczęściej wybieranym komunikatem internetowym jest oczywiście Messenger. Wiele osób zastanawia się, czy można go używać nie posiadając konta na Facebooku – w końcu konto na Messengerze powstaje automatycznie z chwilą założenia Facebooka. Czy da się komunikować za pomocą aplikacji Messenger, jeśli nie ma się konta na Facebooku? Czy warto instalować tę aplikację i jak wygląda jej używanie? Zapraszamy do lektury, gdzie wyjaśnimy wszystkie kwestie związane z używaniem Messengera.

Czy można korzystać z Messengera bez Facebooka? Jak zainstalować Messengera?

Wiele osób myśli, że do używania Messengera niezbędne jest posiadanie konta na Facebooku. Nic dziwnego, że właśnie takie zdanie powszechnie się przyjęło, bowiem Messenger jest własnością Facebooka. Jednak jeśli chcesz zacząć używać Messengera, chociażby ze względu na wygodę, jaką daje darmowe porozumiewanie się za pomocą komunikatora, ale nie chcesz zakładać konta na Facebooku, jak najbardziej jest to możliwe. Jak założyć konto na Messengerze? Czy jest to trudne? Skąd pobrać aplikację Messenger?

Zacznijmy więc od początku. Aplikacja Messenger jest dostępna zarówno na w Sklepie Google Play jak i w AppStore. Otwórz więc sklep i wyszukaj interesującą Cię aplikację, a następnie ją zainstaluj. Po chwili na ekranie Twojego telefonu powinna pojawić się ikona Messengera. Z pewnością każdy bez większego problemu poradzi sobie z założeniem konta. Jeśli jednak nie czujesz, że potrafisz to zrobić – możesz poprosić o pomoc swoje dzieci czy wnuki, które z pewnością chętnie pomogą Ci założyć konto na Messengerze, co pozwoli w łatwy i szybki oraz darmowy sposób komunikować się z Tobą zawsze wtedy, kiedy to potrzebne. Podczas zakładania konta zostaniesz poproszony o takie dane jak Twoje imię, nazwisko, data urodzenia, płeć i wiek. Jeśli masz już za sobą ten etap, musisz wymyślić silne hasło, które pomoże Ci zabezpieczyć Twoje konto. Zapisz je na małej karteczce, jeśli nie masz pewności, czy je zapamiętasz, ponieważ będzie przydatne do zalogowania się do aplikacji na nowym urządzeniu czy na komputerze. Następnie czeka Cię ostatni etap, a mianowicie potwierdzenie założenia konta. Na e-mail lub numer telefonu dostaniesz specjalny kod, który należy wpisać w aplikacji Messenger, aby potwierdzić Twoją tożsamość. Następnie możesz ustawić swoje zdjęcie profilowe, jednak ten krok, w odróżnieniu do poprzednich, można pominąć i wrócić do niego później.

Czym w zasadzie jest Messenger?

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat Messengera – spieszymy z pomocą. Messenger to nic innego jak jedna z aplikacji należąca do Facebooka. Spółka całkiem niedawno zmieniła jednak nazwę na Meta. To jeden z najpopularniejszych portali społecznościowych. Warto wspomnieć, że jest w nim znacznie więcej opcji, niż samo wysyłanie wiadomości tekstowych. Możesz także wysyłać nagrania głosowe, jeśli nie masz czasu pisać długich wiadomości. Wysyłanie wiadomości głosowych jest znacznie wygodniejsze i szybsze niż pisanie. Także znacznie łatwiej przekazać w nich to, co dokładnie mamy na myśli, ponieważ osoba po drugiej stronie ekranu nie tylko czyta napisane przez nas słowa, ale dokładnie słyszy nasze emocje i jest w stanie lepiej zrozumieć to, co chcemy jej przekazać. Aby wysłać wiadomość głosową wystarczy przytrzymać ikonkę mikrofonu, znajdującą się obok pola do wpisywania tekstu, i zacząć mówić. Aby wysłać wiadomość, puść ikonkę mikrofonu – wiadomość wyśle się automatycznie.

Za pomocą messengera możesz również prowadzić połączenia głosowe oraz wideo. Poza tym istnieje oczywiście możliwość wysyłania zdjęć, nagrań, a nawet swojej lokalizacji. Dziś Messenger używany jest prawie przez każdą osobę, która posiada telefon komórkowy. Ta aplikacja jest wybierana coraz częściej niż standardowe SMSy i rozmowy telefoniczne, ponieważ daje możliwość darmowej, i znacznie wygodniejszej komunikacji. Dzięki swojej wygodzie i funkcjonalności, Messenger używany jest przez wiele firm, sklepów i innego rodzaju placówek. Na dzień dzisiejszy z Messengera korzysta około 2 miliardy osób! Takie liczby tylko udowadniają to, jak ceniony przez użytkowników jest Messenger. Można połączyć go z numerem telefonu i odbierać SMSy także za pomocą tej aplikacji. Nie zapominajmy o fakcie, że działa na każdym systemie operacyjnym – zarówno na telefonach jak i laptopach oraz przeglądarce internetowej.

Messenger bez Facebooka – czy to możliwe?

Nie każdy chce mieć konto na Facebooku, jednak posiadanie Messengera to niewątpliwie wygodna opcja komunikacji z przyjaciółmi, rodziną czy współpracownikami. Niestety, do zalogowania się do aplikacji od 2019 niezbędne jest posiadanie konta na Facebooku. Pamiętaj jednak, że nie musisz przecież publikować nic na swoim koncie ani przyjmować zaproszeń do znajomych czy ustawiać zdjęcia profilowego na Facebooku. Jeśli jednak założyłeś konto na Messengerze przed 2019 rokiem, możesz nadal korzystać z niego bez posiadania konta na Facebooku.

Czy Messengera da się otworzyć w przeglądarce?

Korzystanie z Messengera na telefonie komórkowym jest znacznie wygodniejsze, jeśli posiadasz zainstalowaną aplikację. Jednak jeśli chcesz do komunikacji używać komputera lub laptopa, jak najbardziej możesz otworzyć w przeglądarce Messengera. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę nazwę komunikatora i zalogować się do swojego konta. Nie zapomnij wylogować się z Messengera, jeśli korzystasz z komputera w pracy czy z urządzenia, z którego korzystają inni członkowie Twojej rodziny – chyba nie chcesz, aby ktokolwiek, nawet przez przypadek, zobaczył Twoje prywatne wiadomości?

Jakie są zalety Messengera?

Jeśli zastanawiasz się, czy warto zainstalować aplikację Messenger do komunikacji z rodziną, znajomymi czy osobami z pracy. Niewątpliwie jedną z największych zalet tego komunikatora jest fakt, iż jest on darmowy – jedyne, za co płacisz, to oczywiście dostęp do internetu. Jednak poza tym nie musisz tracić pieniędzy na żadnego rodzaju subskrypcje i opłaty. Tradycyjne rozmowy telefoniczne czy SMSy co prawda są znacznie tańsze, niż w przeszłości, jednak nadal naliczane są niewielkie opłaty. Messenger poza tym, że jest całkowicie darmowy, jest także bardzo łatwy w obsłudze – intuicyjny interfejs będzie prosty w obsłudze nawet dla użytkowników, którzy do tej pory nie korzystali z social mediów. Kolejną z zalet, która zdecydowanie wyróżnia Messengera spośród innych komunikatorów są dymki czatu, które pozwalają na prowadzenie rozmowy w komunikatorze bez wychodzenia z innej aplikacji. Na przykład oglądając film na YouTube, nie musisz go zatrzymywać, aby odpowiedzieć komuś na wiadomość. To bardzo wygodne, prawda? Zachęcamy do zainstalowania Messengera, dzięki któremu pozostaniesz w kontakcie z wszystkimi osobami, które są dla Ciebie ważne oraz załatwisz wszystkie swoje codzienne sprawy.