Jak udekorować kościół na ślub? Poradnik

Jak udekorować kościół na ślub? Poradnik

Ślub to wyjątkowe wydarzenie w życiu każdej pary. Nic więc dziwnego, że organizacji tego dnia poświęcamy mnóstwo czasu i chcemy, aby wszystko poszło zgodnie z naszym planem. Formalności w urzędzie i kościele, wybór odpowiedniego stroju i dekoracja sali oraz kościoła to tylko część z zadań, na które musi przygotować się przyszła para młoda. W tym artykule skupimy się jednak na dekoracji kościoła na ślub oraz na tym, jak przygotować ją w odpowiedni sposób.

Co warto zrobić przed zakupem dekoracji?

Planowanie wystroju kościoła jest zdecydowanie jednym z przyjemniejszych elementów organizacji ślubu. Możemy bowiem puścić wodzę fantazji i zdecydować się na ozdoby, które podobają nam się najbardziej i będą pasować do motywu przewodniego całego tego dnia. Uwaga! Zanim jednak dasz się ponieść zakupowemu szaleństwu i wydasz ostatni grosz na ozdoby, musisz pamiętać o kilku rzeczach.

Po pierwsze dobrym pomysłem będzie umówienie się z księdzem na rozmowę i dopytanie się, czy elementy dekoracji, które Ci się podobają, są akceptowalne w danej parafii. Niestety w wielu świątyniach panuje zakaz przyklejania dekoracji do ławek czy też rozsypywania płatków róż w drodze do ołtarza. Aby się niepotrzebnie nie zawieść lub co gorsza, nie stracić pieniędzy na dekoracje, których finalnie nie będzie można użyć, lepiej jest zapytać, na jakie elementy można sobie pozwolić.

Po drugie, jeśli tego samego dnia w kościele bierze ślub kilka par, konieczne jest dogadanie się z nimi w sprawie dekoracji. W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem jest, aby wszystkie pary „złożyły się” na kwiaty i inne elementy dekoracyjne. Pozwoli to obniżyć koszt dekoracji kościoła i jeśli dekoracja będzie minimalistyczna i uniwersalna to zadowoli wszystkich.

Jakich elementów można użyć do dekoracji kościoła?

Jeśli kwestie organizacyjne masz już za sobą, czyli jesteś po rozmowie z księdzem i ewentualnie także po rozmowie z innymi parami, to przyszedł czas na dobór dekoracji. Do najpopularniejszych elementów dekoracji kościoła na ślub można zaliczyć:

– kwiaty,

– lampiony,

– świece,

– materiały np. tiul,

– tabliczki z „Hymnem o miłości”.

W dekoracji kościoła najlepiej jest postawić na umiar, aby uniknąć przerysowanego efektu. Jest to szczególnie ważne w zabytkowych kościołach lub tych urządzonych w bardzo bogatym stylu. Tak naprawdę wystarczy kilka prostych elementów – wcale nie musisz wydawać fortuny na dekoracje. Więcej przydatnych informacji na temat dekoracji kościoła na ślub znajdziesz na stronie https://weselnyblog.pl/.

7 Comments

  1. Pingback: bola808 live
  2. Pingback: trustbet
  3. Pingback: read
  4. Pingback: sideline

Dodaj komentarz