Jaką markizę na taras wybrać?

Jaką markizę na taras wybrać?

Lubisz swój taras, ale nie zawsze w pełni korzystasz z jego możliwości? Promienie słoneczne lub opady deszczu uniemożliwiają Ci komfortowy wypoczynek na świeżym powietrzu? Dla takich osób montujemy markizy w Poznaniu, Gnieźnie, Środzie Wielkopolskiej i innych miejscowościach Wielkopolski. Nowoczesne markizy na zewnątrz tarasu dają cień i chronią przed opadami. W tym tekście podpowiemy Ci, jaką markizę wybrać, aby nie żałować.

Po pierwsze – na wymiar!

Zanim zdecydujesz się na jakiś rodzaj markizy, niech będzie to przede wszystkim markiza dopasowana konkretnie do Twojego tarasu. Wybierz specjalistów, którzy zrobią darmowy pomiar i indywidualną wycenę. W naszej firmie zapewniamy dodatkowo bezpłatny dojazd pod wskazany adres.

Czym cechują się idealne markizy na taras?

Markizy na taras przy standardowym domu jednorodzinnym mają wysięg nawet do 3,5 m. Można nimi osłonić nie tylko taras, lecz także ogródek letni. Charakterystycznymi cechami idealnej markizy tarasowej są składane przegubowo ramiona, regulowany kąt nachylenia i poszycie z wysokiej jakości materiału – najlepiej impregnowanego. Sprawdź te kryteria, podczas zapoznawania się z ofertami.  Jeżeli dom ma kilka kondygnacji i markiza będzie montowana na tarasie na najwyższym poziomie, konieczne jest wyposażenie markizy w boczne wsporniki, które będą na stałe przymocowane do ściany. Dzięki temu nie zniszczą się wskutek silnego wiatru.

Markiza koszowa lub wolnostojąca na taras dla lokali

Oczywiście markizy nie są zarezerwowane wyłącznie dla domów. Ich popularność na tarasach przy domu zawdzięczamy sklepom i lokalom usługowym, które jako pierwsze szukały sposobu na ochronę przed deszczem i słońcem. Jeśli prowadzisz kawiarnie, restaurację lub chcesz stworzyć dekorację nad witryną sklepową, zapoznaj się z markizami koszowymi. To tradycyjne markizy w różnych kształtach – prostokątnym, półokrągłym lub trójkątnym.

Markizy na taras to proste rozwiązanie o ogromnym znaczeniu. Dzięki nim warunki pogodowe nie są w stanie popsuć prywatnego wypoczynku, ani odstraszyć gości, którzy spędzają czas np. w ogródku pizzeri. Dopasowanie markizy warto omówić ze specjalistami. W ArtHouse pomagamy wybrać markizy tarasowe z uwzględnieniem indywidualnych cech tarasu i oczekiwań klienta.