Jakie są objawy cukrzycy?

Jakie są objawy cukrzycy?

Cukrzyca jest chorobą, która może pojawić się w każdym wieku niezależnie od płci. Dlatego warto, jest badać się regularnie, by zapobiec powstaniu tej choroby. Jednak czasami cukrzyca może już wcześniej dawać pierwsze objawy, które mogą sugerować początek tej choroby.

Czym jest cukrzyca?

Cukrzyca jest chorobą, która polega na tym, że trzustka nie produkuje wystarczającej ilości insuliny lub produkowana insulina nie jest prawidłowo wykorzystywana przez komórki ciała. Warto też wspomnieć, że ta choroba jest przewlekła i może występować w różnych wariantach. Występuje cukrzyca typu 1, typu 2 oraz cukrzyca ciążowa. Cukrzyca występuje zarówno u dzieci, jak i u dorosłych.

Jakie są objawy cukrzycy?

Pierwszymi objawami cukrzycy jest przesuszona i swędząca skóra. Suche usta i nieświeży oddech to także objawy, które mogą być objawami cukrzycy. Popękane pięty i zimne stopy oraz częste bóle głowy także mogą świadczyć o tym, że może pojawić się cukrzyca. Innymi objawami mogą być również częste wizyty w toalecie i uczucie pragnienia. Mało kto zwraca uwagę na to, że osłabienie wzroku i cienie pod oczami też mogą być pierwszymi objawami cukrzycy. Łysienie i zmiany na paznokciach również mogą być objawami tej choroby. Więcej na ten temat przeczytasz w jakie są objawy cukrzycy.

Jakie badania zrobić, by wykryć cukrzycę?

By mieć pewność, że mamy cukrzycę, to należy zrobić badania, które pomogą dobrać nam odpowiednie leczenie, przy pozytywnym wyniku. Pierwszymi badaniami, jakie powinno się zrobić to przede wszystkim badanie cukru. Jego podwyższony stan niż przyjęta norma, może świadczyć o tym, że może to być początek cukrzycy. Warto też zrobić badania moczu. Przy cukrzycy może wystąpić także w moczu glukoza.

Czy cukrzycę da się wyleczyć?

Cukrzyca jest chorobą, którą leczy się bardzo długo. Wszystko zależy przede wszystkim od stanu zdrowia pacjenta oraz od rodzaju cukrzycy. Ważny jest także czas wykrycia choroby. Im wcześniej wykryjemy cukrzycę, tym szybciej jest szansa na wyleczyć. By leczyć się z cukrzycy, należy brać leki doustne, które przepisze nam lekarz. Należy także codziennie brać insulinę, którą trzeba wstrzykiwać za pomocą odpowiednich igieł. Droga leczenia cukrzycy jest bardzo długa. Należy również wprowadzić do swojego życia stałą dietę. Niektórzy pacjenci także muszą przejść psychoterapię, gdyż taka nagła zmiana diety może wprowadzić również zamęt psychiczny w organizmie. Świetny artykuł na temat leczenia cukrzycy.

Cukrzyca jest chorobą, która może bardzo długo rozwijać się bezobjawowo, dlatego tak ważne jest, by regularnie się badać. Gdy zauważymy jakieś niepokojące objawy, to należy udać się bezzwłocznie do lekarza.