Łańcuszki damskie – jakie wybrać na co dzień i od święta?

Łańcuszki damskie – jakie wybrać na co dzień i od święta?

Każda kobieta uwielbia nosić różnego rodzaju biżuterię, w tym między innymi łańcuszki damskie. W praktyce mamy do wyboru cały szereg różnego rodzaju modeli, w dodatku wykonanych z różnych kruszców. Jakie z nich warto wybierać na co dzień, a które lepiej sprawdzą się od święta? Podpowiadamy.

Łańcuszek do pracy i na przyjęcie

Na co dzień zazwyczaj wybieramy skromniejsze modele łańcuszków damskich, co nie oznacza jednak, że nie stawiamy na ich jakość. W tygodniu zwykle chodzimy do pracy, zatem dbamy, aby łańcuszek nie przeszkadzał nam w jej wykonywaniu. Dotyczy to zarówno prac biurowych, jak i innych. Łańcuszki damskie, na przykład takie dostępne na stronie https://www.filigree.pl/pol_m_Bizuteria-damska_Lancuszki-224.html,  wybierane są na co dzień i zwykle posiadają niewielką zawieszkę. Część z nas nosi łańcuszki po mamie, babci czy innej bliskiej nam osobie, tak, aby zawsze o niej pamiętać i mieć ją blisko siebie. Kobiety na co dzień wybierają głównie biżuterię wykonaną ze srebra, choć czasami zdarza im się wybierać złoto.

Pamiętajmy jednak, że łańcuszek damski powinien pasować do całości biżuterii, jaką nosimy. Tymczasem od święta pozwalamy sobie na bardziej wyszukaną, czasem nawet nieco ekstrawagancką biżuterię. Na przyjęcia zwykle zakładamy eleganckie sukienki z dekoltem, do których pasują dłuższe łańcuszki damskie. W kontekście kruszców ponownie króluje złoto oraz srebro, lecz zawieszka, jaką wybieramy do łańcuszka może zawierać elementy diamentowe bądź innych kamieni szlachetnych. Pamiętajmy, że łańcuszek jest doskonałym dopełnieniem stroju, dlatego zawsze warto mieć go na sobie.

Łańcuszki dla alergików

Nie wszyscy jednak mogą wybierać łańcuszki damskie z tradycyjnych kruszców. Powodem jest alergia na nikiel, który dodawany jest w dużych ilościach szczególnie do niższych prób złota czy srebra. Alergia na nikiel objawia się występowaniem zaczerwień oraz swędzącej wysypki w miejscach, w których nosimy biżuterię. Nikt nie chce przecież posiadać wokół szyi zarysu łańcuszka, który nosimy, tyle że w kolorze czerwonym. Nie trzeba jednak rezygnować z noszenia łańcuszków damskich, nawet jeśli kobieta jest alergikiem. W takim przypadku wystarczy wybierać modele łańcuszków wykonane ze stali chirurgicznej.

Jeszcze do niedawna alergicy nie mieli zbyt dużego wyboru, dziś jednak coraz więcej producentów biżuterii proponuje klientom także taką, która wykonana jest ze stali chirurgicznej. Tego typu łańcuszek z pewnością sprawdzi się zarówno na co dzień, jak i od święta. Można dobrać do niego pozostałe elementy biżuterii, dzięki czemu wszystko będzie tworzyć piękną, spójną całość.