Modne i unikalne dekoracje w Twoim wnętrzu

Modne i unikalne dekoracje w Twoim wnętrzu

Modne i unikalne dekoracje wnętrza to świetny pomysł na zmianę. Nie tylko totalnie zmienią look salonu czy sypialni, ale wprowadzą świeżą energię. Jakie dekoracje będą modne w sezonie wiosna/lato 2021?

Metalowy dekor dla loftowej aranżacji

Coraz bardziej popularną formą dekoracji ściennych jest metaloplastyka. Taki dekor idealnie uzupełni loftowy salon, ale także pozostawi pole dla wyobraźni. Abstrakcyjne czy geometryczne metalowe dekoracje ścienne dopiero zaczynają pojawiać się w naszych wnętrzach. Czy zostaną z nami na dłużej? O tym zadecydują kolejne sezony.

Bukiety suszonych kwiatów i kłosy zbóż

W tym sezonie zdecydowanie na salonach króluje styl boho i vintage. Nie ma lepszych dodatków do wystroju wnętrza w takiej aranżacji, niż wszechobecne kwiaty i kłosy zbóż. Suszone bukiety kwiatów kojarzą się ze szczególnie ważnymi momentami w życiu, można je także zalać dekoracyjną żywicą, by zapewnić im trwałość na długi czas. Kłosy zbóż to dobry motyw przewodni wiejskiego stylu, który łączy w sobie elementy obu trendów wystroju wnętrz, nawiązując do tego, co naturalne, związane z sielskim dzieciństwem na wsi.

Żywe, zielone rośliny w każdej ilości

Żywe, zielone rośliny to zawsze dobry pomysł na dekorację wnętrza. Wniosą soczystą, zieloną energię, rozświetlą niewielką przestrzeń, a przy okazji wzbogacą powietrze w życiodajny tlen. To ostatnie ma znaczenie zwłaszcza przy pracy home office, gdy lwią część czasu spędzamy przed komputerem. Warto mieć wtedy dookoła siebie zielone, dekoracyjne liście. Zielone liście monstery czy bananowca będą też ciekawym dodatkiem do salonu stylizowanego na miejską dżunglę. Nawet jeśli nie masz szerokich parapetów, wykorzystaj patent z zawieszanymi półkami, które z powodzeniem można wykorzystać jako kwietniki.

Kwiaty w stylu vintage i welurowe obicia mebli

Oczywiście, nie trudno było przewidzieć, że styl vintage rozkwitł na nowo w zeszłym sezonie, gdy utrudnione były zakupy stacjonarne. Rzeczy z drugiej ręki cieszą się niegasnącym zainteresowaniem. Jakie dodatki uzupełnią stylizację vintage? Kwiaty! Róże, piwonie, tulipany i łąki polnych kwiatów na ścianach, to zdecydowanie dobry wybór. Jeszcze do niedawna welur był materiałem, który nie cieszył się uznaniem wśród klientów, ze względu na skłonność do wycierania się. Dziś, niemal w każdym salonie można zobaczyć welurową kanapę lub fotele, w przeróżnych kolorach.

Dekoracyjne obrazy na płótnie

Zdjęcie lub obraz na płótnie to nowatorskie rozwiązanie, które z powodzeniem zastępuje tradycyjne obrazy na płótnie malarskim. Mają podobną teksturę, nie wymagają używania ram w trakcie montażu, ergo, są bardzo proste i wygodne w instalacji. Dzięki nieograniczonemu wyborowi motywów, obraz na płótnie wpasuje się w każdą stylistykę wnętrza. Można je dowolnie łączyć ze sobą w obraz dzielony na trzy i więcej części. Takie rozwiązanie świetnie sprawdzi się w kuchni, w której często obrazy ścienne przedstawiają orientalne przyprawy lub domowe, ręcznie robione przetwory. Zainspiruj się i wybierz najmodniejsze dekoracje sezonu nu wiosna/lato 2021.