Na co zwrócić uwagę, wybierając drukarkę przemysłową?

Na co zwrócić uwagę, wybierając drukarkę przemysłową?

Drukarki przemysłowe stanowią nieodłączny element wielu przedsiębiorstw. Skutecznie ułatwiają i przyspieszają mnóstwo zadań. W jaki sposób wybrać najbardziej odpowiednią drukarkę przemysłową?

  1. Drukarki przemysłowe o różnym zastosowaniu
  2. Miejsce drukowania
  3. Częstotliwość drukowania
  4. Prostota obsługi
  5. Serwis drukarek

Drukarki przemysłowe o różnym zastosowaniu

Podstawową kwestią, na którą należy zwrócić uwagę, wybierając drukarki przemysłowe, jest wykorzystanie urządzeń. Na rynku znaleźć można wiele rozmaitych sprzętów przeznaczonych do różnych zastosowań. Obecnie renomowani producenci i dostawcy oferują różnego rodzaju drukarki przemysłowe, które można z powodzeniem wykorzystywać do drukowania etykiet, kodów kreskowych, grafiki, oznakowań na produkty spożywcze, ale także kosmetyki, artykuły farmaceutyczne oraz wiele innych.

Miejsce drukowania

Kolejną kwestią jest miejsce drukowania rozmaitych oznakowań. Jest to ważne, bowiem niektóre środowiska przemysłowe bywają bardzo wymagające i panują w nich trudne warunki pracy. W przedsiębiorstwach często drukarki przemysłowe atramentowe lub innego rodzaju są używane w magazynie bądź hali produkcyjnej, co sprawia, że mogą być one narażone na uderzenia albo wstrząsy. Dobrej klasy urządzenia klasy przemysłowej cechują się dużą wytrzymałością i odpornością na wilgoć, zabrudzenia, a nawet niektóre chemikalia, co sprawia, że nadają się do stosowania w różnych warunkach.

Częstotliwość drukowania

Ważna jest też częstotliwość drukowania. Należy odpowiedzieć sobie na pytanie, ile etykiet będzie drukowanych każdego dnia, a także jakiego rodzaju to będą etykiety. Wiele przedsiębiorstw tworzy ogromną liczbę wydruków, zazwyczaj drukując każdego dnia. W takim przypadku urządzenie musi cechować się przede wszystkim bardzo wysoką wydajnością. Niektóre firmy muszą natomiast drukować etykiety o niewielkich wymiarach, jak dzieje się np. przy produkcji układów scalonych. W takim przypadku również konieczny jest zakup specjalnego urządzenia, dopasowanego do konkretnych potrzeb.

Prostota obsługi

Dobrej klasy drukarka powinna cechować się także łatwością obsługi i zarządzania, w tym w zarządzaniu wszystkich urządzeń równocześnie oraz zdalnie. Ma to wielkie znaczenie zwłaszcza w sytuacjach, kiedy flota urządzeń jest rozmieszczona w kilku lokalizacjach. Dzięki takiej funkcji możliwe jest znaczne ułatwienie i przyspieszenie procesu, co przekłada się m.in. na czas pracy oraz koszty realizacji wydruków.

Serwis drukarek

Nawet najlepszej klasy drukarki przemysłowe, podobnie jak każdego rodzaju urządzenia, nie są niezawodne. Dlatego też ważny jest łatwy dostęp do profesjonalnego serwisu marki, który szybko i sprawnie usunie ewentualne problemy i awarie sprzętu.