Najlepsze zabawy z balonami – kilka pomysłów dla dzieci

Najlepsze zabawy z balonami – kilka pomysłów dla dzieci

Dzieci uwielbiają balony i nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Już sama zabawa w nadmuchanie ich, może być świetną okazją do stworzenia nietypowej rozrywki. Balony są doskonałą dekoracją – są tanie, lekkie, nie stwarzają żadnego zagrożenia, a do tego można wybierać je zgodnie z pożądanym kolorem, kształtem, wielkością czy dodatkami.

Dzisiaj można przecież kupić balony z brokatem, płatkami czy piórkami w środku. Dostępne są balony świecące, migające, metalizowane albo unoszące się w powietrzu. Dzięki nim każda animatorka zabaw może proponować dzieciom zadania, które wywołają na ich buziach szeroki uśmiech. Sprawdźcie, jakie zabawy z balonami realizuje się najczęściej podczas urodzin, dni dziecka, rozmaitych festynów czy imprez okolicznościowych z udziałem najmłodszych.

Zabawy na świeżym powietrzu

Balonami najlepiej bawić się w ciepły, słoneczny dzień, kiedy nie wieje zbyt duży wiatr. Balony na roczek, specjalne jubileusze czy po prostu te, które mogą stać się doskonałym elementem dekoracyjnym, są lekkie i na wietrze mogą z łatwością uciekać. Swoją drogą, już samo łapanie balonów może stać się dla naszych pociech doskonałą zabawą.

Okazuje się, że balony można napełniać także wodą. Wtedy stają się ciężkie, ale nadal są bezpieczne. Świetnie sprawdza się zabawa balonami z wodą, w której chodzi o rzucanie do celu. Dzieciaki uwielbiają także bitwę na balony z wodą, ale rodzice muszą wtedy być przygotowani na zmianę ich garderoby po takim szaleństwie.

Balony napełnione wodą są też idealną podstawą do stworzenia ciekawych postaci. Wystarczy, że dzieci pomalują je farbami wedle swojej wyobraźni. Taka zabawa pokazuje ich kreatywność, ale też wycisza, dzięki czemu dorośli mogą spędzić trochę czasu w ciszy i spokoju. Do malowania balonowych buziek warto przygotować farby albo mazaki, sprawdzi się też wata czy sznurki, które można do balonów przyklejać i wykorzystać jako włosy czy broda.

Z balonów można też stworzyć śmiesznego gniotka. Wystarczy przez lejek wsypać do niego mąkę, a potem zawiązać. Gniotka można ozdobić na różne sposoby i to już zadanie dla dzieci. Taki balon może okazać się ulubioną zabawką najmłodszych.

Balonowe konkursy

Kiedy pogoda nie sprzyja, zabawy w towarzystwie balonów można zorganizować w domowym zaciszu. Prostą zabawą może być odbijanie balonów do sufitu. Z balonami można urządzić też tańce – dzieci dobierają się w pary i tańczą, ale pomiędzy nimi znajduje się nadmuchany balon. Wygrywa para, której balon nie ucieknie.

Jeśli nie masz pomysłu na wspólną zabawę dzieci, a wydarzenie z ich udziałem nadchodzi wielkimi krokami, wykorzystaj tanie i sprawdzone patenty. Balony są łatwo dostępne, zapłacisz za nie grosze. Jesteśmy pewni, że dzieci spędzą czas wesoło, a zabawa będzie niezapomniana.