Niacynamid – cudowny składnik ?

Niacynamid – cudowny składnik ?

Znany również jako witamina B3 i nikotynamid, niacynamid jest witaminą rozpuszczalną w wodzie, która współpracuje z naturalnymi substancjami skóry, aby pomóc w widocznym zminimalizowaniu rozszerzonych porów, poprawieniu nierównego kolorytu skóry, zmiękczeniu drobnych linii i zmarszczek, zmniejszeniu otępienia i wzmocnieniu osłabionej powierzchni skóry.
Niacynamid zmniejsza również wpływ szkód środowiskowych ze względu na jego zdolność do poprawy bariery ochronnej skóry, a ponadto odgrywa rolę w pomaganiu skórze w naprawianiu oznak wcześniejszych uszkodzeń.

Dlaczego powinieneś używać niacynamidu?

Jak być może wiesz, jesteśmy pod ogromnym wrażeniem wszystkiego, co niacynamid może zrobić dla skóry, gdy jest stosowany w produktach do pielęgnacji skóry, takich jak toniki, serum i wysoce skoncentrowane produkty bez spłukiwania. Niacynamid jest wyjątkowo kompatybilny z każdym produktem w Twojej rutynowej pielęgnacji skóry, w tym z tymi, które zawierają retinol, peptydy, kwas hialuronowy, AHA, BHA, witaminę C i wszystkie rodzaje przeciwutleniaczy.

Możesz używać wielu produktów zawierających niacynamid w swojej rutynie i nadal nie będą one uczulać, ponieważ ta genialna witamina B jest dobrze tolerowana przez wszystkie rodzaje skóry. Nadaje się nawet do stosowania przez osoby o skórze wrażliwej lub skłonnej do trądziku różowatego.

Innymi pomocnymi zaletami niacynamidu jest to, że pomaga odnowić i odbudować powierzchnię skóry przed utratą wilgoci i odwodnieniem, pomagając skórze w poprawie jej naturalnej produkcji ceramidów wzmacniających skórę. Kiedy ceramidy z czasem się wyczerpują, skóra staje się podatna na różnego rodzaju problemy, od uporczywych plam na suchej, łuszczącej się skórze po coraz większą wrażliwość.

Jeśli zmagasz się z suchą skórą, wykazano, że miejscowe stosowanie niacynamidu zwiększa zdolność nawilżania środków nawilżających, dzięki czemu powierzchnia skóry może lepiej przeciwdziałać utracie wilgoci, która prowadzi do nawracającej suchej, napiętej i łuszczącej się skóry. Niacynamid doskonale współdziała z typowymi składnikami nawilżającymi, takimi jak gliceryna, nieprzyjemne zapachy roślinne, cholesterol, sól sodowa PCA i hialuronian sodu.

Jak używać niacynamidu?

Stosowanie niacynamidu jest tak łatwe, jak znalezienie doskonałych produktów do pielęgnacji skóry, które zawierają go wraz z innymi korzystnymi składnikami, takimi jak przeciwutleniacze, środki odbudowujące skórę i inne składniki uzupełniające skórę.

To wieloskładnikowe podejście do pielęgnacji skóry jest ważne, ponieważ niacynamid działa dobrze na skórę, ale nie jest to jedyny składnik, którego skóra potrzebuje, aby wyglądać i czuć się jak najlepiej. Pomyśl o tym jak o swojej diecie – jarmuż jest zdrowy, ale jeśli zjesz tylko jarmuż, wkrótce będziesz niedożywiony, ponieważ organizm potrzebuje więcej niż jednej zdrowej żywności, aby się utrzymać. To samo dotyczy skóry, największego (i najbardziej eksponowanego) organu ciała!

Dodaj komentarz