Okulary męskie, żeńskie i dziecięce. Jak dobrać okulary korekcyjne do kształtu twarzy?

Okulary męskie, żeńskie i dziecięce. Jak dobrać okulary korekcyjne do kształtu twarzy?

Dobór oprawek do okularów korekcyjnych zależy nie tylko od preferencji estetycznych. Do kształtu twarzy różnie dobiera się okulary męskie, okulary żeńskie i okulary dziecięce. Pomagamy w wyborze.

  1. Typy kształtów twarzy
  2. Okulary damskie – dobór okularów korekcyjnych
  3. Okulary męskie
  4. Okulary dziecięce

Wiedza o tym, jak odpowiednio dobrać okulary do twarzy, przydaje się nie tylko w przypadku okularów korekcyjnych, ale także okularów przeciwsłonecznych. W profesjonalnym sklepie z okularami doświadczeni sprzedawcy z pewnością będą mogli nam pomóc, ale warto też umieć podjąć tę decyzję samemu.

Typy kształtów twarzy

Nie istnieje tak naprawdę podział na damskie czy męskie kształty twarzy. Kobiety i mężczyźni wykazują natomiast częstsze tendencje do poszczególnych kształtów, np. kobiety – do bardziej okrągłych, a mężczyźni kanciastych, wyrazistych. Podstawowa zasada przy doborze okularów brzmi: dobierz taki model, by ich kształt zneutralizował wyraziste cechy kształtu twojej twarzy, to znaczy jeśli jesteśmy właścicielami twarzy bardzo owalnej – dobierzmy okulary korekcyjne czy przeciwsłoneczne o kształcie prostokątnym czy kwadratowym.

Okulary damskie

Wśród ośmiu typowych kształtów twarzy kobiety często wykazują typ owalny lub trójkątny. Jeśli należymy do szczęśliwców, którzy mają owalny kształt twarzy o idealnych proporcjach, właściwie każde okulary będą na nas pasować, z wyjątkiem może bardzo szerokich, wydłużających wizualnie twarz. W przypadku twarzy trójkątnych polecane są modele z „uciętą” jakąś częścią oprawek (np. dolną) lub okulary na żyłce, by odwrócić uwagę od górnej części twarzy, świetnie sprawdzą się też okulary owalne lub tzw. “kocie oczy”.

Okulary męskie

Mężczyźni częściej z kolei wykazują tendencję do bardziej „kanciastych” kształtów twarzy. Panowie o kwadratowej twarzy powinni celować w bardziej stonowane modele okularów, zarówno jeśli chodzi o ich kolor, jak i kształt – idealnie, by były to okulary lekko zaokrąglone. Dotyczy to zarówno okularów korekcyjnych, jak i przeciwsłonecznych. W przypadku okrągłego typu twarzy, który często pojawia się i u kobiet, i u mężczyzn, powinniśmy z kolei wybierać modele prostokątne.

Okulary dziecięce

Okulary dziecięce to osobna sprawa, ponieważ tutaj komfort noszenia powinien być ważniejszy niż sama estetyka. Przy wyborze okularów dla dziecka postawmy przede wszystkim na to, żeby dobrze trzymały się na nosie i nie uwierały. Dziecko powinno mieć samo dużo do powiedzenia w kwestii modelu okularów – w końcu to ono będzie ich używało, a nie ich rodzic. Profesjonalny sklep z okularami to miejsce, gdzie specjaliści doradzą nam w kwestii doboru okularów dziecięcych korekcyjnych i przeciwsłonecznych.

https://strozikonline.pl/

9 Comments

  1. Pingback: bacon999
  2. Pingback: แทง pubg
  3. Pingback: ks quik 2000
  4. Pingback: bear bows

Dodaj komentarz