Parasol ogrodowy – zabezpieczenie i element aranżacyjny

Parasol ogrodowy – zabezpieczenie i element aranżacyjny

Parasol ogrodowy to najczęściej widoczne akcesorium w każdym ogrodzie. Chroni przed słońcem (czasem przed deszczem) i pozwala w spokoju wypoczywać.

Parasole ogrodowe – zabezpiecz się przed słońcem

Spędzanie czasu w ogrodzie wiąże się z pewnymi ważnymi kwestiami. Przede wszystkim chodzi o wygodę. Z jednej strony chcemy jak najdłużej przebywać na świeżym powietrzu, a z drugiej chcemy nieco schronić się przed słońcem. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ słońce – mimo że tak pożądane – może wyrządzić naszej skórze i innym partiom ciała sporo szkody. Zatem rozsądek podpowiada, by korzystać z dobrodziejstw świeżego powietrza, ale zachowując pewne istotne zasady.

Osłanianie się przed słońcem nie polega na wyjściu na zewnątrz w kurtce. Chodzi wyłącznie o to, by ubezpieczyć się przed bezpośrednim i długotrwałym padaniem promieni słonecznych na skórę. Zapobiegnie to poparzeniom, a także nasłonecznieniu oczu. Idealnym wyjściem będzie parasol ogrodowy. Możesz go wybrać zgodnie z zamysłem aranżacyjnym, jaki panuje w Twoim ogrodzie. Istnieje wiele modeli, które można dopasować także do swoich potrzeb. Możesz przebierać wśród rodzajów, kolorów i zastosowanych wzorów, aby stworzyć przestrzeń idealną dla siebie i swoich bliskich.

Parasol ogrodowy na wysięgniku

Parasole ogrodowe na wysięgnikach to nowoczesne podejście do sprawy. Parasole ogrodowe z wysięgnikami mają zamontowane specjalne przeguby kulowe, których kąt obrotu wynosi 360°. Dzięki temu można je ustawić zgodnie z kierunkiem padania promieni słonecznych – a właściwie dokładnie na drodze ich padania tak, aby światło nie docierało w miejsce, które ma być zacienione.

Plusem jest także to, że da się regulować wysokość takiego parasola, a tym samym dopasowywać do warunków, w jakich się odpoczywa.

Parasole z wysięgnikami świetnie sprawdzą się zarówno w ogrodzie, na tarasie, jak i na balkonie. Dzięki regulowanej wysokości znajdujący się nad nimi dach lub sufit nie będzie problemem.

Parasol ogrodowy na stelażu

Inną, bardziej tradycyjną formą, jest wykorzystanie parasola ogrodowego na stelażu. Takie parasole ogrodowe montuje się w samym środku stołu, dzięki czemu osłania on wszystkich uczestników biesiady przy stole. Można go wykorzystać i w ogrodzie i na tarasie, a także na balkonie (chyba że są one osłonięte dachem, wówczas bardziej sprawdzi się parasol na wysięgniku, ponieważ można go ustawić do kierunku padania promieni słonecznych).

Parasol ogrodowy – dodatki

Do parasola ogrodowego można dobrać dodatki, dzięki czemu na dłużej zachowa estetyczny wygląd. Przede wszystkim będzie to pokrowiec, w którym można ukryć parasol choćby na czas zimy. Zamiast wrzucać parasol na strych lub do piwnicy bez dbałości o jego zabezpieczenie, umieść go w specjalnym pokrowcu, który zadba o to, by kolejny sezon nie był dla parasola stracony.

Parasole ogrodowe to niezbędne elementy w każdym ogrodzie i na tarasie. Dzięki nim swojemu wypoczynkowi nadasz specjalny charakter, a przy okazji będziesz bezpieczny, osłaniając się przed promieniami słonecznymi.

Dodaj komentarz