Pęknięcie to nie problem – wymiana szybki od aparatu w telefonie

Pęknięcie to nie problem – wymiana szybki od aparatu w telefonie

Ciężko wyobrazić sobie współcześnie życie bez dostępu do telefonu. To urządzenie, które umożliwia szybki kontakt, pozwala wyszukiwać dane w Internecie, robić zdjęcia i nagrywać filmy – choć to oczywiście nie wszystkie jego funkcje. Podczas codziennego użytkowania zdarza się, że telefon wypada niespodziewanie z kieszeni na chodnik lub zostaje pomoczony. Coraz powszechniej telefony są wodo- i wstrząsoodporne, jednak nie zawsze w pełni chroni je to przed następstwami wypadków. Wymienienie pękniętej szybki na ekranie nie jest problemem, ale czy można wymienić szybkę od aparatu w telefonie? Przecież ona również może ulec stłuczeniu podczas upadku telefonu, a to już nie tak powszechny problem. Osoby, którym szybka w aparacie uległa zniszczeniu, stają zwykle przed decyzją – korzystać z telefonu bez aparatu, kupić nowy, czy może jednak uda się wymienić tę szybkę?

Pęknięcie – to nie problem!

Osobom, które zastanawiają się, czy można wymienić szybkę od aparatu w telefonie, można jednomyślnie odpowiedzieć: tak. Tak przynajmniej sytuacja przedstawia się w przypadku większości nowych telefonów. Kupienie szybki aparatu do starszych modeli nie zawsze okazuje się możliwe, jednak mowa tu o modelach wychodzących już z użycia. Co najlepsze, szybkę od aparatu można wymienić nawet samemu. Rzecz jasna wymiana w salonie gwarantuje perfekcyjne dopasowanie szkiełka, jednak osoby o zdolnościach manualnych mogą dokonać jej samodzielnie. Ile kosztuje zakup nowego szkiełka aparatu? W dużej mierze zależy to od modelu telefonu. Szybka do telefonu marki iPhone ma cenę oscylującą w okolicach 200 złotych. Koszt soczewek do aparatu w innych telefonach jest nieco tańszy, ale jednomyślne określenie sugerowanej ceny jest niemożliwe. Nie są to jednak wysokie koszty, a przywracają telefonowi sprawność.

Najważniejsze – zapobiegać

Warto zabezpieczać telefon przed ewentualnymi zdarzeniami, które mogą zaburzyć jego działanie. Zakup szybki hartowanej na ekran, szybki na soczewkę aparatu oraz obudowy ochronnej to gwarancja sprawnego telefonu osiągnięta niewielkim kosztem. Po co zastanawiać się, czy można wymienić szybkę od aparatu w telefonie, skoro można wykluczyć taką konieczność? Zapobieganie wypadkom to najlepszy sposób unikania zbędnych wydatków i marnowania czasu na poszukiwanie elementów wymiennych. Przy odpowiedniej dbałości o telefon i wykorzystaniu części ochronnych można mieć pewność, że aparatura dłużej zachowa sprawność działania, a użytkownik nie będzie musiał przejmować się wypadkami od niego niezależnymi.

Wymiana wyświetlacza w telefonie komórkowym

Wiemy już, czy można wymieć szybkę od aparatu w telefonie. Jeśli zbiła nam się szybka od aparatu, jest niemała szansa że w wyniku upadku ucierpiał także wyświetlacz. Jest to w końcu najbardziej wrażliwa część telefonu. Niestety jego wymiana nigdy nie jest tania i należy przygotować się na wydatek nawet rzędu kilkuset złotych. Możemy go nieco zminimalizować decydując się nie na korzystanie z usług profesjonalnego serwisu, a wymianę samodzielną. W ten sposób nie poniesiemy kosztów tak zwanej „robocizny”, a jedynie samego nowego wyświetlacza. W teorii każdy powinien być w stanie sobie z tym poradzić, aczkolwiek należy wspomnieć, że związane z takim działaniem jest pewne ryzyko. Zawsze jest szansa, że nie dość, że nie uda nam się rozwiązać problemu to jeszcze go pogorszymy i zepsujemy coś więcej. W Internecie można znaleźć szereg pomocnych poradników, które przeprowadzają krok po kroku przez cały proces naprawy. Zwłaszcza przydać się mogą wideo-poradniki w serwisie YouTube. Dzięki nim można dokładnie zobaczyć, co należy zrobić i wystarczy tylko naśladować ruchy zademonstrowane w filmiku. W ten sposób nie dość że zaoszczędzimy, to jeszcze nauczymy się czegoś nowego. Należy wziąć jednak pod uwagę, że jeżeli telefon podlega wciąż gwarancji, to poprzez wykonanie samemu takiej naprawy powodujemy utratę praw do niej. Dzieje się tak nawet jeśli na przykład zbicia ekranu gwarancja nie obejmuje i w serwisie i tak musielibyśmy za nią zapłacić. Jeśli nie chcemy utracić prawa do gwarancji niestety autoryzowany serwis jest naszą jedyną opcją. Trzecią opcją są nieautoryzowane serwisy, do których możemy się udać jeśli skończył się już okres gwarancji naszego telefonu, a nie chcemy sami wymieniać wyświetlacza. Plusem jest fakt, że cena powinna być nieco niższa niż w przypadku autoryzowanego serwisu, nie mamy jednak takiej samej pewności w kwestii jakości świadczonych usług. Warto więc wcześniej sprawdzić w Internecie opinie na temat danego nieautoryzowanego serwisu, aby nie zmarnować pieniędzy.

Co się właściwie zepsuło?

Zanim jednak podejmiemy się naprawy, warto sprawdzić, co w ogóle się zepsuło. W przypadku tego, jak wymienić szybkę od aparatu w telefonie jest to zawsze jasne. Wbrew pozorom nie jest to tak całkowicie oczywiste w przypadku telefonów. Jeśli ekran jest zbity, ale wciąż reaguje na nasz dotyk możliwe, że wystarczy wymiana samej zewnętrznej szybki, co nie powinno być zbyt drogie. Bywa jednak, że w danym modelu telefonu zewnętrzna szybka jest złączona z ekranem dotykowym i zajdzie potrzeba wymiana obu. Jeśli dotyk nie działa, ale ekran jeszcze coś wyświetla, to również przyjdzie nam wymienić te dwa komponenty. Naprawa wyświetlacza jest wymagana tylko w momencie, kiedy ekran nie wyświetla już nic.

11 Comments

  1. Pingback: Exness trader
  2. Pingback: french id card
  3. Pingback: ks quik 2000
  4. Pingback: naza24
  5. Pingback: Hotels in Latvia
  6. Pingback: Trustbet
  7. Pingback: lasik

Dodaj komentarz