Powitanie nowego domownika, czyli szczeniak w domu!

Powitanie nowego domownika, czyli szczeniak w domu!

Decyzja o kupieniu, czy też przygarnięciu psa musi być, bardzo dobrze przemyślana. Należy wziąć pod uwagę nasze warunki domowe, czas, finanse i gotowość do wychowywania szczeniaka. W końcu poza wspólnymi spacerami i zabawami, pies wymaga wiele troski. Należy wiedzieć, że szczeniak w domu na początku może być psotny, zatem będzie wymagał mnóstwa uwagi i cierpliwości. Jeśli jednak jesteśmy już pewni, że to dla nas dobry moment na powitanie w domu czteronożnego przyjaciela, czas na przygotowanie naszej przestrzeni!

Jak stworzyć warunki dla szczeniaka w czterech ścianach?

Aby, wiedzieć, jak przygotować mieszkanie, w którym będzie wychowywany szczeniak, należy sobie zdać sprawę, jakie są zagrożenia. O tuż szczeniak, to jeszcze psie dziecko, które nie jest nauczone czystości i tak na prawdę nie zna granic tego co mu wolno. Na pewno będzie ciekawski i pełen energii. Musisz zatem liczyć się z tym, że będzie sięgał po rzeczy, po które nie powinien, będzie chętnie wszystko gryzł, miał niepohamowany apetyt i będzie żądny zabawy. Dlatego, już od pierwszego dnia musisz mu wyznaczać granice. Zacznij od porządku w domu i ograniczeniu psu dostępu do wszelkich przedmiotów, które mogą stać się dla niego potencjalną zabawką. Tak, naprawdę nic nie powinno pozostawać na podłodze, łącznie z butami i kapciami. Istotne, też by zabezpieczyć kable. Warto również, do momentu, aż pies nauczy się załatwiać potrzeby fizjologiczne na dworze, zwinąć dywany.

Co, będzie potrzebne psu w domu?

Młody, energiczny pies, powinien posiadać swoje zabawki. Najlepiej nie jedną, a kilka, by odciągały jego uwagę, od rzeczy, po które nie powinien sięgać. Szczeniak ma dużą potrzebę gryzienia, z uwagi na wyrastające zęby, potrzebę zabawy, czasami sfrustrowanie i nudę. Gryzaki dla psa, mogą uchronić nasze meble i przedmioty domowe przed pogryzieniem! Oczywiście niezbędna jest nasza uwaga, na to co robi. Poza tym na czas nauki psa czystości, warto zaopatrzyć się w specjalne maty, które na początku posłużą mu jako miejsce do załatwiania potrzeb fizjologicznych. Nasz czteronożny domownik, powinien od małego posiadać swoje miejsce w domu, by mógł szybko poczuć się jak u siebie! Mowa o wygodnym, miękkim legowisku, które zapewni mu komfortowy wypoczynek. Absolutnie musi mieć swoje miski na jedzenie i wodę! Istotne jest, by od małego uczyć go jeść tylko z nich! Nie z naszej ręki, czy talerzy, bo to wypracuje w nim bardzo złe nawyki na przyszłość. Obroża najlepiej z zawieszką, na której znajdzie się numer do właściciela, a także smycz, to akcesoria potrzebne na bezpieczne spacery.

Dodaj komentarz