Poznaj bliżej ciekawe miejsca w Legnicy

Poznaj bliżej ciekawe miejsca w Legnicy

Legnica to miasto znajdujące się w środkowej części województwa dolnośląskiego posiadające blisko 100 tysięcy mieszkańców. Aby poznać wiadomości Legnica zajrzyj na stronę echolegnica.pl. Co wartego uwagi jest w mieście Legnica?

​Zamek Piastowski

Zamek Piastowski to bardzo charakterystyczny obiekt w Legnicy, który spełniał swojego czasu właściwości obronne. Zamek był wielokrotnie przebudowywany, a dzisiaj stanowi ciekawe miejsce do zwiedzania dla turystów. W trakcie zwiedzania warto zwrócić uwagę na specyficzny wygląd wież świętego Piotra oraz świętej Jadwigi. Część zamku nie jest jednak dostępna dla turystów, ponieważ mieszczą się tutaj również placówki oświatowe.

​Park Miejski

Park znajdujący się w Legnicy o powierzchni 58 hektarów znajduje się w centralnej części miasta. Oprócz miejsca do relaksu dla mieszkańców znajduje się tutaj również wytyczone miejsce do koncertów. Została zbudowana tutaj specjalna muszla koncertowa w której odbywają się od czasu do czasu koncerty Legnickiego Centrum Kultury. Organizowane są również wydarzenia sportowe, w tym Bieg Lwa Legnickiego. Jest to bardzo zadbany zakątek Legnicy. Niektóre drzewa rosnące w tym miejscu liczą ponad 100 lat i mają więcej niż 4 metry obwodu.

​Mauzoleum Piastów

Ciekawym miejscem do odwiedzenia jest Mauzoleum Piastów znajdujące się na ulicy Ojców Zbigniewa i Michała 1 w Legnicy. Kaplica ta została zbudowana w latach od 1677 roku do 1679. Charakteryzuje się barokowym wystrojem. Na uwagę zasługuje fakt, że pod posadzką kaplicy umieszczono trumny linii rodowej legnicko-brzeskiej rodziny Piastów.

​Stary Ratusz w Legnicy

Będąc w Legnicy warto przyjrzeć się temu jak prezentuje się Stary Ratusz. Jest to architektonicznie barokowy pałac, a powstanie tej budowli datuje się na lata 1737 do 1741. Posiedzenia rady odbywały się do roku 1905. Obecnie w tym miejscu znajduje się administracja teatru, a także garderoba dla artystów występujących w teatrze imienia Heleny Modrzejewskiej. Cały budynek ma aż trzy kondygnacje i jest pokryty dachem mansardowym.

​Palmiarnia

W Legnicy ciekawą atrakcją zarówno dla mieszkańców, jak i turystów jest Palmiarnia Legnicka, która stanowi część Parku Miejskiego. Znajdują się tutaj egzotyczne rośliny pochodzące z całego świata. Można zobaczyć na przykład kaktusy, palmy i ciekawe krzewy. Wysokość niektórych roślin to aż 12 metrów. Są również specyficzne dla różnych szerokości geograficznych ptaki, w tym papugi różnych gatunków, jak na przykład ara błękitna. Wstęp do palmiarni jest przez cały czas bezpłatny.

Dodaj komentarz