Prowadzisz stronę internetową? Koniecznie przeczytaj, czym jest hosting z certyfikatem SSL i dlaczego powinieneś go mieć

Prowadzisz stronę internetową? Koniecznie przeczytaj, czym jest hosting z certyfikatem SSL i dlaczego powinieneś go mieć

Hosting z certyfikatem SSL będzie potrzebny każdej firmie działającej w Internecie. Można nawet powiedzieć, że stało się to wymogiem, chociażby przez politykę RODO. Jeśli prowadzona strona www wymaga podawania danych wrażliwych od użytkowników, są na niej wykonywane różne operacje finansowe, to niezbędne staje się zadbanie o wysoki poziom bezpieczeństwa. Do tego służy właśnie hosting z SSL. W ten sposób można uchronić się przed wyciekiem danych, które mogłoby zostać potem wykorzystane przez cyberprzestępców. Hosting SSL wpływa też pozytywnie na wizerunek firmy, bo utwierdza w przekonaniu, że dane są w pełni chronione.

Co warto wiedzieć o hostingu SSL?

Bez zapewnienia ochrony danych wrażliwych świadomy użytkownik strony internetowej szybko ją opuści. Jest to obecnie wymóg, a najlepszym sposobem na ich zabezpieczenie jest wdrożenie certyfikatu SSL na witrynie. Można liczyć na trójstopniową ochronę przez szyfrowanie danych, ich integralność i wiarygodność. Nikt z zewnątrz nie będzie mógł podejrzeć tego, co zostało podane przez klienta podczas wypełniania formularza online. Nie zostaną przejęte jego dane personalne, numer konta bankowego ani numer karty płatniczej. Nie trzeba również obawiać się tego, że skorzysta się ze sfałszowanej strony, która do złudzenia przypomina oryginalną witrynę internetową. Niestety nie brakuje oszustów, cyberprzestępstwo staje się coraz poważniejszym problemem. Hosting SSL to zabezpieczenie, które można poznać po znaku zamkniętej kłódki przy adresie URL w przeglądarce. Najczęściej ma kolor zielony. Jeśli strona internetowa używa certyfikatu SSL, to można to poznać po tym, że jej adres URL zaczyna się od „https”. Do wyboru są trzy podstawowe grupy certyfikatów SSL: certyfikaty klasy DV (Domain Validation), certyfikaty klasy OV (Organization Validation) i certyfikaty klasy EV (Extended Validation). Te ostatnie zapewniają kompleksowe uwierzytelnienie, najsilniejszą weryfikację tożsamości.

Dlaczego firma potrzebuje certyfikatu SSL na swojej stronie?

Każdy właściciel strony internetowej chce, aby uzyskała ona jak najlepszą pozycję w wynikach wyszukiwarki. Pomoże to osiągnąć certyfikat SSL, bo wpływa korzystnie na pozycjonowanie. Hosting SSL jest jednym z istotnych czynników rankingujących. Warto w niego zainwestować, bo pozwala to na stanie się bardziej konkurencyjnym. Ogromną zaletą certyfikatów SSL jest to, że są one niezawodne. Nikomu nigdy nie udało się jeszcze złamać takiego innowacyjnego zabezpieczenia. Można być pewnym, że podawane dane osobowe, numery kont i kart kredytowych nie zostaną odczytane przez osoby trzecie. Na korzyść certyfikatu SSL przemawia gwarancja wiarygodności strony www i integralności danych. Nie ma szans na to, aby nieupoważniona osoba dokonała jakichś modyfikacji w danych podanych przez klienta. Szyfrowane informacje są niemożliwe do odczytania. Jeśli firmie zależy na tym, aby witryna cieszyła się zaufaniem, chce podnieść jej prestiż, to powinna zainwestować w hosting z SSL. Przełoży się to także na większe obroty w e-sklepie, SSL jest już nawet wymogiem podczas integrowania sklepu z Facebookiem.

Dodaj komentarz