Skarpety kompresyjne

Skarpety kompresyjne

Odpowiedni strój do ćwiczeń

Jeśli uprawiacie jakiś sport pewnie nie raz stawaliście przed wyborem odpowiedniej odzieży do ćwiczeń. Już po pierwszym treningu mogliście zauważyć, że odgrywa ona wielką rolę. Ważne są nie tylko odpowiednie spodnie czy bluzka. Każdy najdrobniejszy szczegół jest istotny. Z naszej strony pokusilibyśmy się nawet o stwierdzenie, że odpowiednia bielizna czyli sportowy stanik dla pań, odpowiednio dopasowane majtki oraz skarpetki są najistotniejsze. To one decydują o komforcie całego treningu.

Odzież kompresyjna

W ostatnim czasie możemy zaobserwować wzrost zainteresowania odzieżą kompresyjną. Nas interesują przede wszystkim skarpety kompresyjne, które cieszą się coraz większą popularnością. Zacznijmy więc od tego jakie zadanie mają owe skarpety https://vasocks.pl/  i czemu warto je wybrać zamiast tradycyjnych, dobrze sprawdzających się skarpet bawełnianych.

Skarpety kompresyjne – działanie

Skarpety kompresyjne mają poprawić krążenie w naszych żyłach. Dzięki temu podczas intensywnego wysiłku fizycznego mamy szansę poprawić wydajność serca. Skarpety kompresyjne działają poprzez odpowiedniej siły ucisk. W ten sposób obniżamy swoje tętno. W tych samych warunkach, tylko dzięki temu, że na naszych stopach mamy skarpety kompresyjne, powinniśmy mieć niższe tętno aniżeli w przypadku gdy mamy ubrane zwykłe skarpety. Podczas maksymalnego dla nas wysiłku dostarczamy także znacznie więcej tlenu do mięśni. Dzięki zastosowaniu skarpet kompresyjnych poprawiamy wydajność serca, a także przyspieszamy metabolizm mięśni. Dzięki uciskowi sprawiamy bowiem, że do mięśni dostarczana jest odpowiednia ilość substancji odżywczych co pozwala na ich odpowiednio szybką regenerację. Skarpety kompresyjne mają za zadanie zmniejszyć uszkodzenia mięśni, do których doprowadza praktycznie każdy intensywny wysiłek fizyczny oraz przyspieszyć ich regenerację po treningu.

Jak wybrać odpowiednie skarpety kompresyjne

Tak jak w przypadku innych skarpet sportowych, również skarpety kompresyjne powinny być idealnie dopasowane. Kompresja w niczym nie pomoże jeśli skarpety będą o kilka rozmiarów za duże i będą samoczynnie spadać nam ze stopy. Ważne więc aby dopasować rozmiar, który idealnie odzieje nasze stopy. W tym przypadku ważne jest także dopasowanie do łydki. Skarpety kompresyjne najbardziej przypominają wyglądem podkolanówki. Dlatego obwód łydki musi być odpowiedni dla naszej nogi.

Zanim kupimy idealne skarpety kompresyjne musimy zwrócić uwagę nie tylko na nazwę ale i na skład. W ten sposób sprawdzimy, czy dana para posiada wystarczający stopień kompresji. Idealny ucisk wynosi około 22 – 32 mmHg. Skarpety kompresyjne to wydatek rzędu 150-200 złotych. Jeśli więc widzimy skarpety kompresyjne w cenie 20 złotych warto spojrzeć na metkę. Gwarantujemy, że w tej cenie możemy kupić jedynie zwykłe podkolanówki. Dlatego przed zakupem sprawdź skład na metce.