Somfy – lider na rynku produktów dla inteligentnego domu

Somfy – lider na rynku produktów dla inteligentnego domu

W dwudziestym pierwszym wieku rozwój technologii jest coraz bardziej wszechobecny. Tym, co odróżnia obecną rewolucję cyfrową od rozwoju w poprzednich stuleciach, jest jej zasięg – obecnie, najnowsze nowinki techniczne nie są jedynie wyłącznością dla przedsiębiorstw czy wojska, lecz trafiają także pod strzechy naszych domów… choć bardziej adekwatnym określeniem jest raczej: trafiają pod dachy naszych inteligentnych domów, ponieważ wytwarzaniem produktów z tego właśnie segmentu zajmuje się firma Somfy.

Firma Somfy – najważniejsze informacje o firmie

Somfy jest grupą francuskich przedsiębiorstw, które zajmują się tworzeniem i dostarczaniem na rynek nowoczesnych produktów z branży automatyki domowej. Grupa Somfy powstała w 1969 roku we Cluses (Haute-Savoie, Francja) i jest obecnie jednym z liderów w skali globalnej.

Somfy należy do licznych organizacji skupiających nowatorskie przedsiębiorstwa z całego świata, czego przykładem jest uczestnictwo w prestiżowej grupie Connected Home over IP (wraz z takimi globalnymi markami, jak np. Amazon, Apple czy Google).

Firma Somfy – nowatorska działalność na szeroką skalę

Skala działalności Somfy jest doprawdy imponująca. Somfy działa na terenie kilkudziesięciu państw w: Europie (tu znajduje się najwięcej spośród wszystkich 125 oddziałów tej grupy), Afryce, Ameryce oraz Australii.

Niewątpliwym atutem grupy jest 500 specjalistów, którzy na bieżąco zajmują się tworzeniem nowych, innowacyjnych rozwiązań ułatwiających zarządzanie domem.

Oferta Somfy jest szeroka i obejmuje dobrej jakości urządzenia z takich grup, jak m.in.:

  • system monitoringu,
  • system alarmowy,
  • oświetlenie i ogrzewanie,
  • system osłon zewnętrznych (rolety) oraz wewnętrznych (ekrany projekcyjne i zasłony),
  • produkty na taras i otoczenie domu (np. markizy i pergole),
  • bramy automatyczne wjazdowe, garażowe, wideodomofony,
  • czujniki pogody, sterowniki (piloty, aplikacje na urządzenia mobilne,

oraz wiele innych. Wiele z tych produktów może być wykorzystanych także w mieszkaniu.

Więcej informacji na temat działalności firmy Somfy oraz oferowanych przez nią produktów można uzyskać za pośrednictwem strony: https://www.somfy.pl/.