Start firmy – czy warto finansować go za pomocą kredytu?

Start firmy – czy warto finansować go za pomocą kredytu?

Każdy przedsiębiorca wie, że rozpoczęcie własnej działalności wymaga dużych nakładów finansowych. Wynajem lokalu, zakup sprzętów niezbędnych do pracy czy też wynagrodzenie pracowników – wszystkie te rzeczy, a także wiele innych to koszty, które trzeba pokryć z własnej kieszeni. Jeśli jednak chcesz, aby firma dobrze funkcjonowała już na starcie, ale nie masz dużego kapitału, to nie musisz rezygnować ze swoich marzeń o własnej działalności. Pomóc Ci może kredyt dla firm, który jest jednym z popularniejszych sposobów na finansowanie działalności. Na czym polega takie zobowiązanie i czy warto, jest je wziąć? Podpowiadamy.

Kredyt na firmę – jak działa?

Większość banków posiada w swojej ofercie tego rodzaju kredyt, jednak nie da się ukryć, że jest to dla banku dość ryzykowne zobowiązanie. Początkowe stadium prowadzenia firmy, które trwa zazwyczaj 12 miesięcy, jest bardzo trudne i to właśnie wtedy wiele firm po prostu rezygnuje z działalności na rynku. Z tego względu tradycyjne instytucje finansowe, którymi są banki, odrzucają większość wniosków, początkujących przedsiębiorców. W końcu pożyczenie pieniędzy firmie, która nie ugruntowała jeszcze swojej pozycji na rynku, mogłoby się wiązać z nieodzyskaniem pożyczonych pieniędzy. Tak naprawdę niewiele miejsc oferuje kredyty na start https://habzafinanse.com.pl/kredyt-na-start/ dla młodych firm. Zazwyczaj pierwsze pieniądze z banku mogą one pożyczyć po 12 lub nawet 24 miesiącach od rozpoczęcia działalności.

Przedsiębiorcy, którzy nie mogą lub nie chcą tyle czekać, mogą skorzystać z ofert z dość dużym oprocentowaniem lub dodatkowymi prowizjami. Brak dochodów to też brak informacji dla banku czy firma jest wypłacalna i wiarygodna. Zadaniem przedsiębiorcy jest więc przekonać instytucję finansową, że jego pomysł na biznes jest dobry i przyniesie zyski. Jak to zrobić? Niezbędny będzie dobry biznesplan, a także argumenty. Do tego należy też zgromadzić dokumenty, które potwierdzą, że działalność rzeczywiście istnieje.

Start firmy kredytem – czy warto?

Wiele osób niechętnie podchodzi do pożyczania pieniędzy. Prawda jest jednak taka, że czasem jest to jedyna szansa na to, aby spełnić swoje marzenie o prowadzeniu firmy. Jeśli zaciągasz kredyty z umiarem i wiesz, że jesteś je w stanie spłacić, to nie powinno być to żadnym problemem. Dzięki środkom pozyskanym w taki sposób możesz wesprzeć swoją działalność w początkowych etapach jej istnienia. To bardzo duża pomoc i jeśli możesz z niej skorzystać, a nie masz żadnych alternatywnych źródeł pieniędzy, to warto się na to zdecydować.

1 Comment

Dodaj komentarz