Szpilki zawsze w modzie

Szpilki zawsze w modzie

Każda kobieta ma w szafie co najmniej jedną parę szpilek. Ale czy na pewno leżą one genialnie na stopie, dobrze się w nich chodzi i wysokość obcasa pozwala nam nawet na bieganie w nich? Niestety często bywa tak, że nawet najpiękniejsze buty uwierają albo spadają z nogi. Jak więc kupić idealnie leżące i ładne szpilki?

Coraz częściej wybieramy sklepy obuwnicze w sieci. Mamy dzięki temu duży wybór, zagwarantowaną możliwość zwrotu czy po prostu korzystniejsze ceny. Jednak obuwie damskie online to także pułapka dla kobiet, które kupują oczami, a nie rozsądkiem.

Kiedy już wejdziemy do sklepu na pewno patrzymy po modelach butów i po rozmiarze. Jednak rozmiar rozmiarowi nie równy. Najlepiej jest więc zmierzyć długość swojej stopy i patrzeć na długość wkładki. Wystarczy, że bosą stopę postawimy na kartce papieru i zaznaczymy punkt gdzie kończy się pięta i najdłuższy palec. Ta odległość to tak zwana długość wkładki. W ten sposób znajdziemy idealny rozmiar według faktycznego wymiaru naszej stopy. A co jeśli sklep nie podaje takiej długości? Wtedy warto wybrać buty o pół rozmiaru mniejsze niż nasze codziennie obuwie. Robi się tak, ponieważ stopa na wysokim obcasie układa się inaczej – wysuwa się do przodu zamiast równo rozkładać. Jeśli nie mamy pewności czy rozmiar będzie dobry zaraz po otrzymaniu przesyłki trzeba buty przymierzyć – sprawdzić jak leżą i jeśli cokolwiek będzie nie tak odesłać. Zwracać lub wymieniać można tylko buty nieużywane! Nie liczmy na to, że przymałe szpilki nagle się rozchodzą.

Kupując buty w sieci warto zwracać uwagę także na materiały z jakich są wykonane i czy cena odpowiada jakości. Nie liczmy na to, że buty Louboutin’a znajdziemy za 500 złotych, gdy para kosztuje 1500 zł. W ten sposób nie damy się nabrać oszustom, a do tego kupimy naprawdę dobre buty.

Dodaj komentarz