Uczysz się hiszpańskiego? Zobacz jak przyspieszyć ten proces.

Uczysz się hiszpańskiego? Zobacz jak przyspieszyć ten proces.

Istnieje ten szalony mit, że musisz być bogaty, aby nauczyć się płynnie języka. Choć może to być szalone, warto się z nim zmierzyć. W końcu jest on wszędzie. I wiadomo, że powoduje bardzo poważny problem, jakim jest paraliż językowy. Wciąż są ludzie, którzy twierdzą, że musisz uczęszczać na akredytowane kursy z doświadczonym nauczycielem w wykwalifikowanym – innymi słowy, drogim – centrum językowym. Niektórzy twierdzą, że musisz uczęszczać na oficjalne kursy, zadeklarować kierunek na uniwersytecie lub uzyskać specjalny certyfikat potwierdzający Twoją biegłość.

Hiszpański, jak każdy inny język, którego chcesz się nauczyć, nie jest łatwy, ale oto dziesięć niezawodnych sposobów, aby nauczyć się go szybciej:

Oglądaj telenowele

Jeśli myślałeś, że nauka zwrotów takich jak “Pokojówka to zrobiła!” lub “Twój zły bliźniak powrócił z martwych” nie jest bardzo praktyczne, muszę powiedzieć, że możesz się bardzo mylić. Latynoskie telenowele – są świetnym sposobem na nauczenie się, jak prowadzić stosunkowo proste (i tak, bardzo dramatyczne!) rozmowy. Jeśli nie chcesz nurkować w telenowelach w całości po hiszpańsku, są programy, które używają hiszpańskiego oszczędnie (i z napisami!).

Czytaj wszystko

Jest mnóstwo niesamowitych hiszpańskich pisarzy, więc zagłęb się w nich. Ale nie zapomnij czytać czasopism i książek kucharskich, jak również. To pomoże wyćwiczyć Twój umysł, aby czytać słowa i naprawdę je zrozumieć.

Wykorzystaj swój dojazd do pracy

Nieważne czy idziesz pieszo, jedziesz samochodem czy pociągiem, zawsze możesz pobrać hiszpańskojęzyczne podcasty, które będziesz odtwarzać w drodze do szkoły lub pracy. Pół godziny dziennie to bardzo dużo, jeśli wykorzystasz ten “wolny czas” w produktywny sposób.

Przetłumacz

Jeśli widzisz coś napisanego lub słyszysz, jak ludzie rozmawiają, spróbuj przetłumaczyć to na hiszpański. To sprawi, że będziesz bardziej wyczulony na swoje otoczenie i będziesz mógł zobaczyć, których słów musisz się nauczyć lub nad którymi musisz popracować. Możesz nawet pisać swoje posty na Facebooku w dwóch językach.

Znajdź hiszpańskojęzycznego kochanka

Ale tak naprawdę! Jeśli twoje zainteresowanie miłości zdarza się mówić język, który starasz się opanować płynnie, a następnie mogą one pomóc Ci nauczyć się go szybciej. Można również znaleźć hiszpańskojęzycznego przyjaciela, który działa mniej więcej w ten sam sposób, ale jak hiszpańska kultura jest wszystko o pasji, romantyczny kontekst tylko pomoże Ci uczyć się szybciej.

Przenieś się do Hiszpanii! Albo Peru, albo…

Pojedź do kraju hiszpańskojęzycznego i zamieszkaj tam. I po prostu mów. Mój ojciec przeprowadził się do Ameryki Południowej we wczesnych latach 20-tych i nigdy w życiu nie chodził na lekcje hiszpańskiego, a mimo to mówi biegle. Jego sekret? Kupił słownik, odpoczywał na kolumbijskiej plaży i kazał miejscowym, którzy byli zainteresowani spotkaniem z tym gringo lub obcokrajowcem, wskazywać słowa, pokazywać mu, jak je wymawiać i wykonywać gesty ręką, aby dowiedzieć się, co oznaczają.

Włóż więcej wysiłku w swoje fiszki

Nie pisz po prostu jednego słowa, takiego jak “taco”. To nie zaprowadzi cię bardzo daleko. Zamiast tego, napisz frazy. Takie jak: “To taco jest pyszne” lub “To taco kosztuje jednego dolara”.

Bądź konsekwentny

Bez względu na to, jak zdecydujesz się podejść do nauki hiszpańskiego, zrób harmonogram i trzymaj się go. Jeśli Twoim celem jest nauka przez minimum godzinę dziennie, to zrób to! To tak jak z ćwiczeniami, nie możesz oczekiwać, że będziesz ćwiczył trzy intensywne godziny w jednym tygodniu, a potem zobaczysz rezultaty. Zobaczysz więcej postępów robiąc to systematycznie przez dłuższy okres czasu.

Dodaj komentarz