Walentynki na słodko, czyli pomysły na deser

Walentynki na słodko, czyli pomysły na deser

Słodycze na Walentynki muszą być przede wszystkim zmysłowe, słodkie i pyszne. Nie warto liczyć tego dnia kalorii, lecz rozkoszować się tym wyjątkowym dniem, spędzonym z ukochaną osobą.

Wszystkie desery z czekoladą to chyba najbardziej popularny, najbardziej sprawdzony i najprawdopodobniej najbardziej lubiany rodzaj deseru. Któż bowiem jest się w stanie oprzeć kuszącemu smakowi czekolady, która wraz z pierwszym kęsem rozpływa się w ustach? Jej idealnym zastosowaniem jest suflet czekoladowy: łatwy w przygotowaniu, niezbyt skomplikowany i z małą ilością składników. Uwaga: koniecznie pilnujcie w trakcie pieczenia.

LODY

Najlepsze lody to te jedzone prosto z pudełka. Uważacie że nie wypada? Jeśli tylko lubicie jeść je prosto z pudełka, dużymi łyżkami- nic nie stoi na przeszkodzie. I nie przejmujecie się tym, co pomyślą inni. To Wasz Dzień!

TRUSKAWKI I BITA ŚMIETANA

Taki zestaw konotuje się dość jednoznacznie. My zaś proponujemy jego cenzuralną wersję:  truskawki polane bitą śmietaną i kawałkami  czekolady. Istne niebo w gębie. W środku zimy nie będzie to ten sam smak, co w środku lata, ale będzie to na pewno miły akcent w tym zimowym czasie.

TORT SERCE

Czy coś jest w stanie piękniej wyrazić uczucia niż tort w kształcie serca? Rozczula zwłaszcza ten upieczony przez mężczyznę dla swej ukochanej. W wielu sklepach z artykułami do kuchni dostaniemy formę w kształcie serca, dzięki której wykonany idealny tort.

CZEKOLADOWE FOUNDE

Brzmi nieźle, wspaniale smakuje i w dodatku nie ma w tym dużo roboty. Potrzebne nam będą: czekolada, śmietana, likier oraz zestaw naszych ulubionych owoców – my proponujemy truskawki, ananasy i pomarańcze.

ULUBIONE PRZYSMAKI

A może po prostu przygotujecie swoje własne najbardziej ulubione desery? Nie silcie się na wymyślne desery, których nie lubicie. Najbardziej smakuje Wam jabłecznik, a może wuzetki z cukiernik tuż za rogiem? A może chcecie pochłonąć kilkanaście pączków? Mało to romantyczne, ale czy nie sprawia przyjemności?