Wiązania wakeboardowe – co warto o nich wiedzieć?

Wiązania wakeboardowe – co warto o nich wiedzieć?

Wakeboard to sport wodny, który w Polsce zaczyna cieszyć się coraz większą popularnością. W związku z tym część osób zamiast ciągle wypożyczać sprzęt, woli zakupić własne egzemplarze na własność. Jednym z najważniejszych elementów wyposażenia każdego wakeboardera są oczywiście wiązania, czyli specjalne buty skonstruowane z myślą konkretnie o tym sporcie.

Jeśli planujemy ich zakup, warto w pierwszej kolejności poszerzyć swoją wiedzę w tym zakresie, aby nie popełnić błędów i później nie żałować. Zwłaszcza biorąc pod uwagę, że jest to dość spory zakup. W takim razie, co warto wiedzieć o wiązaniach wakeboardowych? Odpowiadamy!

Rodzaje wiązań wakeboardowych

Jeśli chodzi o typy wiązań wakeboardowych, to można wyróżnić dwa najważniejsze: wiązania otwarte i zamknięte. Przed zakupem wiązania warto dokładnie sprawdzić, z jakim typem wiązania mamy do czynienia, zwłaszcza, jeśli jesteśmy osobą początkującą.

Wiązania otwarte są bowiem dedykowane właśnie osobom początkującym, a właściwie nie tyle początkującym, co takim, które zainteresowane są wakeboardem jedynie w ujęciu rekreacyjnym, niezależnie od lat czy miesięcy doświadczenia z tym sportem. W butach o wiązaniu otwartym można wykonywać podstawowe triki, a jako ich dużą zaletę można wskazać fakt, że dobrze się sprawdzają, jeśli chcemy udostępniać je innym osobom. Może to być więc dobry wybór na przykład dla grupy znajomych czy rodzeństwa, aby zaoszczędzić pieniądze.

Jeśli z kolei chodzi o wiązania zamknięte, to one z kolei kierowane są przede wszystkim do osób bardziej zaawansowanych, zainteresowanych wykonywaniem trudniejszych (i co za tym idzie, bardziej ryzykownych) sztuczek. Lepiej stabilizują one stawy skokowe, dzięki czemu zmniejsza się ryzyko kontuzji, a także ogółem lepiej chronią całą stopę, z uwagi na tytułową zamkniętą konstrukcję.

Które wiązania wakeboardowe wybrać?

Kiedy już zdecydujemy, czy interesują nas wiązania otwarte, czy też zamknięte, wciąż będziemy mieli sporo różnych modeli do wyboru. Różnią się one między innymi ceną, kolorami, sposobem zapinania (w niektórych wykorzystywane są rzepy, w innych sznurowadła), a także wykorzystywanymi materiałami.

Różnego typu wiązania wakeboardowe od czołowych, renomowanych producentów można znaleźć tutaj: https://plywadla.pl/pl/23-wiazania-wakeboardowe. Każdy powinien być w stanie wybrać taki produkt, który będzie w pełni odpowiadał jego oczekiwaniom i wymaganiom. To, która opcja będzie w danym przypadku najlepsza, zależy w dużej mierze od stopnia zaawansowania kupującego, a także od jego indywidualnych preferencji, potrzeb i możliwości finansowych.

7 Comments

  1. Pingback: bunnies for sale
  2. Pingback: Dan Helmer
  3. Pingback: dee88

Dodaj komentarz