Wyjazd do Wielkiej Brytanii

Wyjazd do Wielkiej Brytanii

Wydaje się, że wyjazdy do Anglii są dziś tak powszechne, że nie ma w nich niczego wyjątkowego. Wielu z nas jeździ tam w celach turystycznych, wielu odwiedza rodziny i przyjaciół, a niektórzy pracują w Anglii podczas wakacji. Angielski – przynajmniej w stopniu komunikatywnym – zna dziś przecież każdy. Wielka Brytania jest też wymarzonym miejscem do życia, budowania swojej przyszłości i kariery zawodowej. A lot trwa krócej niż przemieszczenie się pociągiem z Zakopanego do Gdańska! Zwykle jednak do Anglii wyruszamy, kiedy coś tutaj – w naszym kraju – nie pójdzie po naszej myśli. Kończymy studia i praca nie daje nam satysfakcji lub mamy trudności ze znalezieniem tej wymarzonej. Rzucamy wszystko i jedziemy do kraju Sherlocka Holmesa, gdzie pracujemy w sklepach, restauracjach, urządzamy na nowo swoje życie i dołączamy do wielu innych, którzy funkcjonują podobnie jak my.

A gdyby tak pomyśleć o Anglii nieco wcześniej? Wtedy, gdy dopiero przygotowujemy się do dorosłego życia, stoimy przed poważnymi wyborami i myślimy o tym, jaki kierunek studiów i uczelnię wybrać? Warto zawalczyć o lepszy start już przed maturą! Studia w Anglii dają ogromne możliwości rozwoju i sprawią, że staniesz się obywatelem świata.

Przygoda w Wielkiej Brytanii? Dlaczego nie!

Egzamin językowy jest przepustką do większości uczelni w Anglii. Należy udowodnić znajomość języka, dlatego rozszerzona matura nie wystarczy. Szczególnie polecany jest egzamin IELTS, ponieważ został on stworzony w Wielkiej Brytanii, dlatego też honorują go wszystkie brytyjskie uczelnie. Równie popularne są egzaminy Cambridge, takie jak CAE lub CPE. Zdany egzamin potwierdzi znajomość języka angielskiego, ale przede wszystkim doda pewności siebie. Dla wielu to właśnie język jest barierą, która wydaje się niemożliwa do pokonania, jednak nauka i przygotowanie do egzaminu językowego może zaprocentować w przyszłości w niewyobrażalny sposób! Warto skupić się na komunikacji – wymieniać maile z anglojęzycznymi znajomymi, obejrzeć serial, gdzie większość aktorów mówi z brytyjskim akcentem, np. „Gra o Tron” oraz poznać słownictwo, którego próżno szukać w szkolnych podręcznikach. Tutaj najważniejsza jest praktyka!

Anglia to nie tylko centrum Londynu! Studiować można w wielu urokliwych miejscach. W Salford niedaleko Manchesteru, w Portsmouth, Birmingham oraz wielu, wielu innych uroczych miastach studenckich, ale o tym opowiemy w kolejnych wpisach!

Dodaj komentarz