Zaburzenia potencji – co zrobić?

Zaburzenia potencji – co zrobić?

Wielu mężczyzn, także w młodym wieku, czasami na problemy z erekcją i trudno im uzyskać wzwód, a więc utrzymać penisa w odpowiedniej sztywności, potrzebnej do odbycia stosunku. U niektórych przeradza się to w długotrwały problem. Wzwód wiąże się z mechanizmami przepływu krwi. Jednak skąd się biorą problemy z jego osiągnięciem i jak można im zaradzić?

Przyczyny zaburzeń potencji

W związku z tym, że wzwód bezpośrednio wiąże się z krwiobiegiem to problemy z jego osiągnięciem często mają źródło w niskim przepływie krwi, nieprawidłowym funkcjonowaniu nerwów, stwardnieniu tętnic czy wysokim ciśnieniu. Wszystko to sprawia, że dopływ krwi do penisa jest niewystarczający. Czasami jest to sygnał, że z naszym organizmem dzieje się coś złego i źródłem problemów może być choroba np. cukrzyca, miażdżyca czy choroba serca. Jednak na zdolność do erekcji duży wpływ ma prowadzony przez nas styl życia. Problemy ze wzwodem mogą wiązać się z nieprawidłową wagą, brakiem aktywności fizycznej, paleniem papierosów, nadużywaniem alkoholu czy niezdrowym odżywianiem. Również czynniki psychiczne takie jak depresja, stres, niskie poczucie własnej wartości, przepracowanie czy problemy w związku negatywnie wpływają na zdolność do erekcji. Problem może leżeć także w przyjmowanych lekach, które mogą obniżać sprawność seksualną.

Jak rozwiązać ten problem?

Warto zacząć od sięgnięcia po ogólnodostępne środki. Po pierwsze, pomóc może zadbanie o zdrowy styl życia. Znaczenie ma uprawianie sportu, jedzenie produktów bogatych w substancje odżywcze, unikanie fast-foodów, a także zadbanie o swoje zdrowie psychiczne np. poprzez odpowiednią ilość snu czy unikanie pracy ponad nasze siły. Może się okazać, że wraz z poprawą naszego sposobu życia na zdrowszy, znikną także kłopoty z erekcją. Dobrym sposobem na walkę z zaburzeniami erekcji może być sięgnięcie po środki na potencję np. w formie tabletek https://www.aptekakamagra.pl/. Są one dostępne w aptece internetowej. Większość z nich przyjmuje się przed stosunkiem, dzięki czemu zwiększają przepływ krwi do penisa i korzystnie wpływają na sprawność seksualną. Zawierają one preparaty i wyciągi sprzyjające udanemu życiu seksualnemu. Dostępne są także suplementy, które dzięki odpowiedniej kombinacji witamin i innych substancji odżywczych wspierają organizm mężczyzny. Jeśli jednak problemy z erekcją są długotrwałe konieczne może być skonsultowanie się z lekarzem. Specjalista pomoże wykluczyć poważniejsze źródła problemów z potencją oraz ustalić w czym leży nasz problem. Może zlecić badania krwi, aby ustalić ewentualne niedobory albo przepisać specjalistyczne środki.

Dodaj komentarz