Zasłony jednokolorowe. Z jaką firaną warto je zestawić?

Zasłony jednokolorowe. Z jaką firaną warto je zestawić?

Jednokolorowe zasłony coraz częściej pojawiają się w polskich mieszkaniach. Stały się tak bardzo popularne w głównej mierze dzięki zagranicznym celebrytom, którzy bardzo chętnie wybierają je do własnych domów. Nic w tym dziwnego, skoro jednokolorowe modele upiększają każde okno, bez względu na charakter danego pomieszczenia.

Zasłony jednokolorowe w towarzystwie białej firany

Zasłona wykonana z tkaniny o wyrazistym kolorze najczęściej łączona jest z klasyczną białą firaną. To bardzo dobre, ale zachowawcze rozwiązanie. Można je polecić w zasadzie do każdego wnętrza. W takim przypadku projektanci wnętrz zalecają, aby wybrany kolor zasłony powtórzyć w innych elementach wystroju pomieszczenia, np. kupując doniczki, poduszki czy dywany wykonane w podobnej kolorystyce.

Odważniejsze osoby mogą pokusić się na zdecydowanie trudniejszą aranżację, która polega na połączeniu jednokolorowej zasłony z firaną wykonaną z materiału w odcieniu pastelowym. Co ważniejsze, nie chodzi tutaj o beż czy inny odcień zbliżony do naturalnej bieli, ale o zdecydowanie inne kolory, jak np. róż, błękit, srebro czy zieleń. Łącząc zasłonę z taką firaną warto zrobić to na zasadzie przeciwności, czyli np. firanę w chłodnym odcieniu srebra zestawiamy z ciepłą pomarańczową zasłoną.

Doskonałym przykładem jednokolorowej zasłony jest  zasłona z welwetu. To piękny, luksusowy i wysokiej jakości materiał, który jak żaden inny dodaje wnętrzu przytulnego charakteru. Welwet jest delikatny w dotyku, wyróżniający się pod względem miękkości i grubości, dzięki czemu może stanowić doskonałą zasłonę zaciemniającą zbyt mocno nasłonecznione wnętrze.

Zasłona jednokolorowa


Gotowe zasłony z motywami kwiatowymi

Poza jednokolorowymi zasłonami bardzo modne są też inne modele, które są ozdobione różnymi ornamentami, a szczególnie kwiatowymi. Dużą popularnością cieszą się motywy tropikalnych roślin, które pozwalają stworzyć idealną aranżację do codziennego relaksu, dlatego najczęściej znajdują zastosowanie w salonie lub sypialni. Dodatkową zaletą takiej zasłony jest łatwość w znalezieniu na rynku podobnych dodatków, jak np. kubeczki z takim samym motywem czy poszewki na poduszkę.

Ciekawa aranżacja okna jest ciekawym wyzwaniem. Mnogość różnych rodzajów zasłon, firan, żaluzji czy dekoracyjnych upinaczy do zasłon pozwla stworzyć niepowtarzalne kompozycje, które pięknie oddają wyjątkowy styl naszego mieszkania. Warto bawić się modą i wybierać spośród wielu możliwości, aby znaleźć kompozycję okienną, która będzie najbliższa naszemu poczuciu estetyki.