Biuro w domu

Biuro w domu

Praca zdalna

W dzisiejszych czasach wiele służbowych zadań można wykonać zdalnie. Na początku praca na kanapie może wydawać się idealna. Jednak pracując w ten sposób dłużej okazuje się, że potrzebujesz bardziej dopasowanego miejsca pracy. Jeśli to możliwe, najlepiej przeznaczyć na pracownię oddzielny pokój. Łatwiej się wtedy skoncentrujesz i skupisz na pracy. Poza tym nie powinno się łączyć przestrzeni prywatnej z zawodową. W przypadku małego mieszkania możesz wydzielić miejsce pracy w salonie lub sypialni. Jeśli masz dzieci, wybierz miejsce komfortowe dla siebie, ale jednocześnie  niedostępne dla małych rączek.

Biuro w domu

Biuro w domu wymaga odpowiedniego umeblowania. Najważniejsze jest oczywiście biurko. Powinno być ono na tyle szerokie, żeby zmieściły się na nim potrzebne dokumenty, komputer itp. Możesz rozważyć zakup biurka z regulowaną wysokością. Unikniesz dzięki temu problemów z kręgosłupem. Długie siedzenie w jednej pozycji, powoduje dyskomfort fizyczny, np. bóle pleców czy ramion. Biurko z regulacją wysokości pozwoli ci zmienić pozycję z siedzącej na stojącą, bez przerywania pracy. Dzięki temu nie obciążasz nadmiernie kręgosłupa.

Jak zorganizować pracę w domu

Biuro powinno być zorganizowane w taki sposób, żebyś miał swobodny dostęp do często używanych rzeczy. Pomyśl więc o dodatkowych szafkach lub komodzie na dokumenty. Jeśli masz dzieci wybierz modele z szafkami i szufladami zamykanymi na klucz.

Biuro w domu musi być równie komfortowe jak w każdym innym miejscu. Zadbaj więc o wygodne krzesło. Nie wybieraj jednak ani zbyt miękkiego, ani za twardego. Musi być ono wygodne i mieć ergonomiczną budowę. Pamiętaj, że spędzisz na nim kilka godzin każdego dnia. Odpowiednio dobrane meble to spory wydatek. Jeśli nie masz odłożonych pieniędzy możesz wziąć pożyczkę lub kredyt na wystrój biura. Pamiętaj, że to inwestycja w twoje zdrowie. W dobrze przystosowanym biurze praca będzie bardziej efektywna.

Równie ważne w wystroju biura jest prawidłowe oświetlenie. Najlepiej biuro w domu urządzić od strony południowej. Wtedy do pomieszczenia dotrze dużo naturalnego światła. Jednak nie zawsze mamy taką możliwość. Zastosujmy więc odpowiednie oświetlenie miejsca pracy. Lampka powinna jasno oświetlać tylko te przedmioty, z których najczęściej korzystamy. Nie powinno się też używać zbyt jaskrawej lub zbyt ciemnej żarówki. Barwa światła powinna być jak najbardziej zbliżona do naturalnego. Biurko natomiast powinno być  ustawione tyłem do okna. Dzięki temu unikniemy odbijania się światła od ekranu monitora. Nie dość, że taka sytuacja nas rozprasza, to dodatkowo męczy nasze oczy.

Dodaj komentarz