Zielone szkoły – nietypowa forma wycieczek szkolnych

Zielone szkoły – nietypowa forma wycieczek szkolnych

Zielone szkoły są to kilkudniowe wyjazdy grup dzieci z nauczycielami, które w odróżnieniu od zwykłych wycieczek szkolnych, są bardzo mocno powiązane z programem edukacyjnym. Wyjazd tego typu powinien stanowić kontynuację zajęć prowadzonych w trakcie normalnych lekcji w szkole, w klasach.

Zielone szkoły to dla nauczycieli świetna recepta na programową nudę, zaś dla dzieci pozorna okazja wycieczki dzięki której nie będą musiały iść do szkoły.

Pomimo tego, że pojęcie zielonych szkół weszło na dobre do powszechnego obiegu dopiero od niedawna to ofert jest naprawdę wiele. Potrzeba tylko chęci i zaangażowania, aby znaleźć wycieczki spełniające nasze kryteria i oczekiwania. Zielone szkoły jest to najpopularniejsza nazwa dla wyjazdów tego typu, jednak zimowe wyjazdy noszą nazwę białych szkół.

Zielone szkoły – rosnąca popularność

W 2019 roku zielone szkoły stają się już powszechnie znane i lubiane przez rodziców, którzy coraz chętnie wysyłają swoje dzieci na takie wyjazdy. Wybór jest naprawdę ogromny od schronisk do luksusowych hoteli. Od wycieczki do Warszawy do ciepłej Grecji. Jeżeli chodzi o ceny jest naprawdę różnie, trzeba trafić na dobrą okazje w przeciwnym razie można serio wysuszyć nasze konto. Ale i tak żadne pieniądze nie zastąpią naszych uśmiechów czy wspomnień związanych z danym miejscem.

Tegoroczne oferty zielonych szkół dla dzieci i młodzieży były wyjątkowo obfite w ciekawe sposoby spędzania czasu z przyjaciółmi. Biura podróży nie żałowały oferowania wyjazdów za granicę czy na obozy językowe. Szeroką ofertę dla młodzieży i dorosłych oferowało biuro podróży Turio z Białegostoku, w przystępnych cenach i w przepięknych miejscach. Zielona szkoła to super opcja dla spędzenia wspólnego czasu z klasą i przeżycia wspólnych momentów razem.

Zielone szkoły w górach

Jednym z najczęściej wybieranych kierunków wyjazdów dla zielonych szkół są polskie góry. Nie bez powodu są one tak popularne. Jest to region, w który można pojechać organizując wycieczkę, która nie będzie bardzo długa, co pozwala zorganizować wyjazd w atrakcyjnej cenie. Dodatkowo w górach z łatwością idzie zorganizować wycieczki, podczas których będzie można pokazać dzieciom w terenie niejedną rzecz, którą znały jedynie z książek przyrody / geografii / biologii / chemii / fizyki czy nawet historii.

W regionach turystycznych (głównie w górach i nad morzem) coraz więcej ośrodków zaczyna odpowiadać na rosnące zainteresowanie zielonymi szkołami przygotowując liczne atrakcje i aktywności edukacyjne w obrębie samego ośrodka. Jest to ogromną zaletą, ponieważ wybierając takie ośrodki nie trzeba się martwić o pogodę, która w naszym kraju bywa kapryśna.

Aby zapoznać się z szeroką ofertą zielonych szkół oraz pomysłami na miejsca, w które można zabrać dzieci, zachęcamy do odwiedzenia strony biura podróży Turio, które samodzielnie organizuje wyjazdy tego typu, jak i klasyczne wycieczki szkolne. http://turio.com.pl/category/turiady/

Dodaj komentarz