Dzięki ładnym i zadbanym rzęsom nasze spojrzenie może zyskać głębi

Dzięki ładnym i zadbanym rzęsom nasze spojrzenie może zyskać głębi

Rzęsy to jeden z elementów wyglądu twarzy, który jako pierwszy przyciąga uwagę. Dzięki ładnym i zadbanym rzęsom nasze spojrzenie może zyskać głębi i zachwycać już na pierwszy rzut oka.

Kępki rzęs to przede wszystkim bardzo duże ułatwienie w wykonywaniu codziennego makijażu. Odpowiednia pielęgnacja i dbałość, zapewnią długotrwały efekt, a dzięki temu oszczędność czasu każdego dnia. Są to kępki przyklejane i utwierdzane wzdłuż linii naturalnych rzęs na górnej powiece oka. Dzięki nim twarz sprawia wrażenie pomalowanej i wypoczętej już od samego rana.

Aby rzęsy były efektowne należy o nie dbać i prawidłowo pielęgnować. Bardzo ważne są pierwsze dwa dni po założeniu. Rzęsy kępki cały czas utwardzają się wtedy wraz z klejem, dlatego nie należy przecierać oczu, a nawet ich dotykać. Może to spowodować wypadanie i odklejanie się rzęs.

Stylistka, która wie jak przykleić kępki rzęs w prawidłowy sposób, z pewnością uświadomi, aby w ciągu pierwszych dwóch dni unikać wysokich temperatur i gorącej wody. Kąpiel w zbyt ciepłej wodzie, która spowoduje tworzenie się pary wodnej, może przyczynić się do rozpuszczania kleju. Spowoduje to znacznie szybszą utratę rzęs i nieestetyczne braki. Korzystanie z basenu oraz sauny, również nie jest z tego powodu wskazane w trakcie pierwszych dni po założeniu kępek.

Demakijaż twarzy po założeniu kępek rzęs, powinien być wykonywany kosmetykami nie zawierającymi tłustych składników oraz olejków. Wazelina i inne tłuste kosmetyki do demakijażu, mogą wpływać na klej i powodować jego rozpuszczanie. Najlepszym wyborem będą więc kosmetyki do demakijażu na bazie wody.

Choć mogłoby się wydawać, że rzęsy kępki nie wymagają wielkich ingerencji, należy dbać o ich codzienną higienę. Delikatne przemywanie specjalnie do tego przeznaczonymi produktami, pozwoli na skuteczne dbanie o powieki oraz rzęsy, bez szkodzenia i niekorzystnego wpływania na ich wygląd. Całkowity brak higieny rzęs i powiek, może w bardzo prosty sposób prowadzić do zakażeń, podrażnień, a nawet groźnych chorób.

Mając założone rzęsy, należy unikać zniszczeń mechanicznych. Zbyt mocne pocieranie, wyrywanie, używanie zalotki i mycie za pomocą wacików, przyczyni się do szybszej utraty kępek. Mechaniczne uszkodzenia rzęs, mogą także wpływać ma stan powieki oraz oczu. Podrażnienia oka prowadzą do pogorszenia stanu wzroku i zdrowia.

Dbanie o rzęsy naturalne i sztuczne różni się od siebie, jednak w każdym przypadku zachowanie higieny i prawidłowych nawyków jest niezbędne. Dzięki temu będzie można osiągnąć bardzo ładny i zadowalający efekt kępek rzęs.

W przygotowaniu artykuły pomógł portal: https://redtips.pl/

Dodaj komentarz