Jak zadbać o rozdwojone końcówki?

Jak zadbać o rozdwojone końcówki?

Rozdwojone końcówki to bardzo częsty problem związany z włosami. Kondycja włosów jest ściśle powiązana z ogólnym stanem zdrowia. Rozdwojone końcówki mogą być więc wynikiem różnych niedoborów. Ale nie tylko. Częstą przyczyną jest zła szczotka do włosów kiepskiej jakości szampony, albo brak używania odżywek. Zobacz jak zadbać o rozdwojone końcówki włosów. 

Regularne podcinanie końcówek 

Podstawą zregenerowanych końcówek jest ich regularne podcinanie. I nie chodzi wcale o to, że włosy dzięki temu szybciej rosną (to mit, mieszki włosowe znajdują się na skórze głowy, więc podcinanie włosów nie wpływa na ich porost). Wpływa natomiast na kondycję samych końcówek. Mając długie włosy, np. do pasa nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego jak często o nie zahaczamy. Noszenie szalików, w które włosy się plączą też nie sprzyja polepszeniu się kondycji końcówek. Te z czasem po prostu mają prawo się niszczyć. Dlatego jeśli zależy ci na zadbanych końcówkach, to pamiętaj o ich regularnym podcinaniu. Włosy powinny być podcinane ostrymi i specjalistycznymi nożykami. Jeśli nie jesteś fanką chodzenia do fryzjera, to zainwestuj w nożyczki fryzjerskie, którymi sama będziesz mogła podcinać włosy. Tępe nożyki miażdżą końcówki, dlatego unikaj nieprofesjonalnego sprzętu.

Suplementacja na rozdwojone końcówki 

Rozdwojone końcówki mogą być wynikiem niedoborów witamin i minerałów w organizmie. Jeśli obserwujesz u siebie problem nie tylko z rozdwojonymi końcówkami, ale także białymi plamkami na paznokciach, czy przesuszoną skórą, to znaczy, że w niedoborach leży twoje źródło problemu. Do swojej diety warto włączyć produkty bogate w witaminę E, A oraz PP. Bardzo ważna jest też witamina H, czyli biotyny. Oprócz suplementacji i zmiany diety, w drogerii znajdziesz olejki z dodatkiem tych witamin. Zapobiegając rozdwojonym końcówkom warto postawić na całościową pielęgnację. Olejek z dodatkiem witaminy A lub E wcieraj w końcówki po każdym myciu, lub nawet na sucho, jeśli widzisz, że twoje włosy potrzebują odżywienia. Pamiętaj żeby go nie zmywać, tylko pozostawić na włosach. 

Domowe sposoby na rozdwojone końcówki

Na rozdwojone końcówki z pomocą przychodzą także domowe metody. Popularna metodą jest wcieranie w końcówki olejku rycynowego, który ma właściwości odżywcze. Świetnie sprawdzi się również maseczka z jogurtu naturalnego lub jajka. Maski przygotowane na bazie produktów mlecznych i jajek są bogate w kwasy tłuszczowe, witaminy z grupy B oraz wapń, fosfor, magnez i potas, które odżywiają włosy. 

Dodaj komentarz