Kosmetyki azjatyckie do twarzy i ciała – na czym polega ich fenomen w Europie?

Kosmetyki azjatyckie do twarzy i ciała – na czym polega ich fenomen w Europie?

Kosmetyki azjatyckie to prawdziwy hit ostatnich kilku miesięcy. Można je spotkać praktycznie w każdej drogerii, a półki wręcz uginają się od kremów, balsamów i maseczek pochodzących ze wschodu. Europejki z wielkim entuzjazmem przyjęły azjatyckie kosmetyki i chętnie korzystają z nich w swojej codziennej pielęgnacji. Dlaczego akurat te produkty zyskały taki rozgłos w Europie i dlaczego warto jest, mieć je w swojej kosmetyczce?

Czym charakteryzują się kosmetyki azjatyckie?

Azjatyckie kosmetyki pochodzą głównie z Japonii, Korei oraz Chin. Ogromną popularność w Europie zyskały dlatego, że to właśnie Azjatki mogą pochwalić się piękną i gładką cerą. Koreanki i Japonki słyną z tego, że mają nieskazitelną i promienną skórę, a zawdzięczają to sposobom jej pielęgnacji oraz używanym kosmetykom, które nieco różnią się od tych, które można było znaleźć w Europie do tej pory.

Kosmetyki azjatyckie cechują się innowacyjnością oraz zastosowaniem do ich produkcji zaawansowanych technik, które do tej pory były nieznane w Europie. Co więcej, kosmetyki, które stosują Azjatki, są zazwyczaj naturalne i nie mają w swoim składzie silnych substancji chemicznych. Kobiety mieszkające we wschodnich rejonach Ziemi mocno zwracają uwagę na to, aby kosmetyki, których używają, były bogate w naturalne wyciągi i olejki.

To o czym również warto wspomnieć to fakt, że Azjatki praktykują pielęgnacje twarzy, która składa się z aż 10 kroków. Cztery etapy obejmują oczyszczanie, a pozostałe sześć to nawilżanie. Taki zabieg może trwać nawet 60 minut, ale przynosi naprawdę spektakularne rezultaty.

Śluz ślimaka w kosmetykach azjatyckich

Kremy, maseczki i balsamy ze śluzem ślimaka to prawdziwy hit w azjatyckiej pielęgnacji. Kosmetyki z zawartością tej substancji usuwają przebarwienia, łagodzą podrażnienia, eliminują zmarszczki i regulują wydzielanie sebum. Krem ze śluzu ślimaka zawiera ponad 90% tej substancji, więc nie jest to jedynie chwyt marketingowy.

Maseczki w płachcie

Jednym z najbardziej znanych produktów w kosmetyce azjatyckiej są maski w płachcie. Podbiły one Europejski rynek już jakiś czas temu i są bardzo lubiane przez Europejki. Maseczki w formie płachty namoczone są składnikami odżywczymi, które mają konkretne zadanie np. rozjaśnienie twarzy, lifting czy oczyszczenie.

Koszt jednej takiej maseczki to ok. 10 zł więc stosunkowo dużo, biorąc pod uwagę cenę maseczek w kremie. Warto jednak pamiętać o tym, że tego typu maseczki są bardzo skuteczne, a składniki w nich zawarte mogą lepiej wchłaniać się w skórę przez sposób nakładania.

Dodaj komentarz