Pielęgnacja włosów

Pielęgnacja włosów

Właściwa pielęgnacja włosów to cały proces, któremu są one poddawane. Od przygotowania, poprzez mycie, odżywianie, odpowiednie suszenie i stylizację. Każdy jeden element ma wpływ na kondycję oraz wygląd zewnętrzny naszych włosów. Nie należy także zapominać o wysokiej jakości produktach do włosów takich jak szampony i odżywki oraz produkty do stylizacji perfumesco.pl , które ich nie zniszczą.

Mycie włosów

Zanim zaczniemy mycie dobrze jest dokładnie wyszczotkować włosy aby pozbyć się z nich resztek produktów, których użyliśmy do stylizacji. Następnie nawilżamy włosy ciepłą wodą. Szampon wylewany na dłonie i spieniamy go przy użyciu wody. Nie należy wylewać nierozcieńczonego szamponu bezpośrednio na głowę i włosy. Myjemy je delikatnie, kolistymi ruchami masując zarówno włosy jak i skórę głowy. Szampon spłukujemy ciepłą wodą, a kiedy już nasze włosy są czyste spłukujemy je chłodniejszym strumieniem aby zamknąć łuskę włosa i pobudzić krążenie.

Odżywiane

Warto wiedzieć o tym, że szampon samodzielnie nie jest w stanie  odpowiednio odżywić naszych włosów. Jego zadanie z resztą na tym nie polega. Szampon ma oczyścić nasze włosy ze wszelkich zabrudzeń. Do właściwej pielęgnacji włosów potrzebujemy więc także odżywki, która doda naszym włosom blasku, zapewni zdrowie, a także ochronę przed szkodliwymi czynnikami takimi jak suszenie włosów. Możemy wybrać odżywki do spłukiwania, które nadadzą naszym włosom jednolitą strukturę, odżywią, nawilżą i nadadzą im blasku. Z kolei odżywki bez spłukiwania dodatkowo zabezpieczą włosy przed puszeniem czy elektryzowaniem się. Właściwa pielęgnacja włosów zakłada stosowanie takich odżywek po każdym myciu włosów. Jednak to w dalszym ciągu nie jest wystarczające. Aby nasz włos był zdrowy i odpowiednio wypielęgnowany należy także raz bądź dwa razy w tygodniu zastosować intensywne maski do włosów, które odżywią je także od środka.

Odpowiednio dobrany szampon i odżywka

Zarówno mycie, odżywianie i regeneracja musi odbywać się przy pomocy produktów odpowiednio dobranych do struktury oraz rodzaju włosów. Inny rodzaj produktów wybierzemy do pielęgnacji włosów cienkich, grubych czy kręconych. Ważne jest także to czy nasze włosy szybką się przetłuszczają czy są z natury suche i pozbawione blasku. Jeśli naszym problemem jest łupież musimy wybrać produkty, które temu sprostają. Kiedy często farbujemy włosy musimy sięgnąć po szampon i odżywkę do włosów farbowanych itp.

Odpowiednie suszenie

Po umyciu i odżywieniu włosów należy delikatnie pozbyć się nadmiaru wody, a następnie owinąć głowę ręcznikiem. Nie należy pocierać skóry głowy i włosów ręcznikiem, gdyż w ten sposób je łamiemy i bardzo niszczymy. Dobrze jeśli nasze włosy wysychają naturalnie, jeśli jednak nie możemy obejść się bez suszarki warto wyposażyć się w taką, która posiada strumień zimnego powietrza, który jest znacznie korzystniejszy dla naszych włosów. Warto pamiętać także o tym, że nie należy kłaść się spać z mokrymi włosami. Rozczesywanie włosów również powinno odbywać się bardzo powoli i delikatnie, zaczynając od końcówek i kierując się do nasady włosów. Nie należy robić niczego na siłę gdyż w ten sposób jedynie wyrywamy włosy.

1 Comment

Dodaj komentarz