Polacy wybierają kosmetyki premium

Polacy wybierają kosmetyki premium

Statystyki dotyczące wyborów konsumentów w kwestii kosmetyków codziennego użytku jednoznacznie wskazują, że Polacy mają coraz większą świadomość w kwestii konieczności nabywania tych najlepszej jakości.

Okazuje się, że już tylko 25% z nas kupuje kosmetyki w supermarketach, a 14% nabywa je w dyskontach. Najważniejsza jest dla nas jakość produktów, dopiero później cena. Polacy nabywając kosmetyki, zwracają też uwagę na ich zapach oraz naturalność. Rynek kosmetyczny w naszym kraju zmienia się diametralnie. O ile jeszcze do niedawna stosowaliśmy przede wszystkim kosmetyki tanie albo te, których reklamy widzieliśmy nagminnie w mass mediach, tak dzisiaj skłaniamy się ku nabywaniu produktów o dobrym składzie, które wykluczają chemie i toksyny. Ważny jest dla nas też aspekt weganizmu i dlatego chętnie sięgamy po środki kosmetyczne arbonne. Opinie na ich temat są jednoznaczne – nie zawierają w swoim składzie substancji pochodzenia zwierzęcego ani nie są testowane na zwierzętach.

Widać wyraźnie, że znowu doceniamy dary natury. Chcemy korzystać z kosmetyków organicznych i BIO, które zawierają ogrom naturalnych składników, w tym dobroczynne wyciągi roślinne. Co więcej, komercyjne brandy nie osiągają już tak ogromnych zysków. Dzisiaj wolimy raczej nabywać produkty wyrabiane w małych manufakturach, gdzie rzeczywiście znaczenie ma jakość wyrobu. Nadal doceniamy zagraniczne marki, które mają już stabilną pozycję na międzynarodowym rynku kosmetycznym i cieszą się niesłabnącą popularnością. Należy przy tym podkreślić, że równie chętnie sięgamy po kosmetyki polskie, których jakość jest tak samo dobra.

Stać nas na drogie kosmetyki

Dlaczego wydajemy na kosmetyki coraz więcej? Bo nas na to stać. Sytuacja materialna Polaków uległa w ostatnich latach znacznej poprawie. To właśnie dlatego możemy dbać o własny wygląd, wybierając kosmetyki z półki premium. Doskonale wiemy także, że dobra jakość kosztuje więcej i na to stawiamy najczęściej.

W czasach, w których obowiązujący kanon piękna jest dla nas bezlitosny, a trendy wspierają nieskazitelny, młody wygląd bez jakichkolwiek niedoskonałości, wiemy, że pozbycie się zmarszczek możliwe jest tylko przy zastosowaniu dobrych kosmetyków. Co więcej, preparaty domowego użytku wspieramy coraz częściej zabiegami z zakresu medycyny estetycznej. Chcemy wyglądać zawsze młodo i atrakcyjnie.

Na kosmetyki wydajemy też coraz więcej, bo mamy coraz większą świadomość konieczności nieskazitelnego wyglądu. Weźmy pod uwagę, że w Polsce na co dzień nie maluje się jedynie 16% Polek. Przeważająca większość stawia na kosmetyki kolorowe dobrej jakości, dzięki którym codzienny makijaż może być trwały i idealny. Wiemy też doskonale, że kosmetyki kiepskiej jakości po prostu niszczą naszą cerę, przez to ta staje się przesuszona, szara, ze zmarszczkami. Chcąc zachować młody wygląd, w naszej kosmetyczce muszą znaleźć się więc naprawdę jakościowe kosmetyki z wyższej półki.

Dodaj komentarz