Róż odejmie lat – ponadczasowy kosmetyk idealny

Róż odejmie lat – ponadczasowy kosmetyk idealny

Róż zdrowia doda

Rumieńce to zazwyczaj oznaka zdrowego i dobrego samopoczucia. Dlatego różu warto używać. Ale jak? Cała sztuka polega na tym, aby dobrać odpowiedni do karnacji odcień, wybrać właściwa formę kosmetyku i dobrze go nałożyć. Jest to kosmetyk magiczny – ożywi i odświeży cerę, zatuszuje zmęczenie i w mig odmłodzi!

Jak używać różu?

  1. Sposoby nakładania – róże prasowane aplikuje się pędzlem i tu są dwie szkoły. Zwolennicy jednej twierdzą, że nakładanie powinno się zaczynać od boku twarzy i kierować się do jej środka. W myśl drugiej – należy rozpocząć od środka twarzy posuwając się w stronę skroni. Obie metody są dobre, pod warunkiem, że róż rozprowadzisz równomiernie, nie zostawiając mocniejszych plam.

Rada dla kobiet młodszych – uśmiechnij się, następnie muśnij różem te części policzków, które najbardziej wystają.

Rada dla kobiet dojrzałych – odszukaj palcami kość policzkową i nałóż na nią róż, podciągając go lekko w kierunku skroni.

  1. Dobierz właściwy odcień

CHŁODNY – będzie w nim do twarzy blondynkom z jasną, bladą, różowawą karnacją. W chłodnym pastelowym różu dobrze się prezentują też kobiety ciemnowłose z bladą cerą – w typie tzw. królowej śniegu.

CIEPŁY – to propozycja głownie dla szatynek i brunetek, które mają ciepłą karnację. Ciepłe odcienie morelowe, pomarańczowe i terakoty będą również odpowiednie dla pań rudych, z jasną cerą.

BRONZER – z powodzeniem może zastąpić róż, gdy mamy opalona twarz. Szatynki i brunetki o ciepłym odcieniu karnacji oraz osoby rudowłose mogą go stosować przez cały rok.

Panie, które nie lubią zdecydowanych kolorów różu, mogą sięgnąć po tzw. mozaiki, czyli kompozycje kilku barw – ciepłych i zimnych. Miesza się je pędzlem i potem nakłada na policzki.

  1. Odpowiednia forma kosmetyku

RÓŻ PRASOWANY – to kosmetyk uniwersalny. Nakładaj go miękkim pędzlem, trochę mniejszym niż ten do pudru. Aplikuj go na puder, gdyż położony na podkład utworzy nieestetyczne plamy.

RÓŻ W KREMIE – nie sprawdza się przy cerze tłustej. Kosmetyk aplikuj opuszkami palców. Kolistymi ruchami wcieraj go w skórę, bezpośrednio na krem lub na podkład.

RÓŻ W SZTYFCIE – można go aplikować bezpośrednio na skórę lub fluid i rozprowadzać tak, jak róż w kremie. Polecany jest szczególnie dla cery normalnej i suchej.

Róż odejmie lat – ponadczasowy kosmetyk idealny

Powyższe wskazówki powinny pomóc ci w doborze odpowiedniego dla siebie kosmetyku. Jeżeli jednak nadal masz wątpliwości, możesz liczyć na pomoc doświadczonych ekspedientek w drogeriach, które na pewno doradzą, jaki róż do ciebie pasuje.

Dodaj komentarz