Sztuczne rzęsy – jak przykleić i zdjąć sztuczne rzęsy

Sztuczne rzęsy – jak przykleić i zdjąć sztuczne rzęsy

Robiąc codzienny makijaż, doskonale wiemy, jak ważne jest podkreślenie oczu. Odpowiedni makijaż oczu może zmienić cały wygląd. Kiedy nasza stylizacja jest delikatna i romantyczna, to oczy również malujemy delikatnie, lecz gdy chcemy na wieczornym spotkaniu zabłyszczeć, to właśnie oczy pomogą nam zmienić się z kotka w kocicę. Przy każdym z tych makijaży bardzo ważną funkcję pełnią rzęsy.

Marzeniem wielu kobiet są długie, gęste rzęsy, które potrafią zmienić wygląd całej twarzy. Już nie musimy korzystać z usług kosmetyczki, jeżeli mamy ograniczony budżet, możemy same w domu przykleić rzęsy. Możemy przykleić kępki rzęs lub rzęsy na pasku.

Jak przykleić kępki rzęs ?

Naturalne efekty dają rzęsy kępki, gdyż przyklejamy je pomiędzy własnymi rzęsami, przez co pięknie je zagęszczamy, co wygląda bardzo efektownie.
– Zaczynamy od makijażu oka oraz wytuszowaniu swoich rzęs.
– Za pomocą pęsety trzeba złapać kępkę i zamoczyć końcówkę w kleju, który możemy sobie wylać na jakiś spodek, aby łatwiej i dokładniej aplikować klej.
– Kępkę rzęs wkładamy pęsetką pomiędzy nasze rzęsy i dociskamy do powierzchni powieki.
– Rozmieszczamy je regularnie, co da nam naturalny efekt, wszystkie rzęsy możemy ponownie wytuszować.

Teraz już wiesz jak przykleić kępki rzęs.

W ten sposób otrzymujemy efektowne i naturalne rzęsy, które pasują do każdego makijażu. Gdy kępki rzęs zostaną przyklejone prawidłowo, to nie musimy się martwić, że odpadną. Jeżeli jednak jedna kępka odpadnie, to nie będzie to tak bardzo widoczne, jakby miał odpaść cały pasek rzęs.

Rzęsy na pasku przyklejamy w podobny sposób

– Przycinamy rzęsy, jeżeli są za długie, oraz korygujemy długość paska, przymierzając do oka.
– Wykonujemy makijaż oka oraz rzęs.
– Przesuwamy paskiem z rzęsami po kleju tak, aby ilość była odpowiednia i pokrywała cały pasek, uważając, aby nie nałożyć za dużo.
– Po odczekaniu kilkudziesięciu sekund, aby klej był bardziej lepki, umieścić pasek na powiece.
– Staramy się przykleić jak najbliżej rzęs naturalnych i docisnąć, gdy będzie położony w odpowiednim miejscu.

Takie sztuczne rzęsy mają dużą zaletę, że można je w każdej chwili zdjąć.

Jak zdjąć rzęsy ?

Warto zrobić to delikatnie, bo można wykorzystać je ponownie. Po usunięciu makijażu możemy zacząć odklejać rzęsy. Jak zdjąć rzęsy? Potrzebujemy tłustego kosmetyku, może to być mleczko dwufazowe do demakijażu oczu, oliwka lub tłusty krem. Płynem nasączamy wacik i przytrzymujemy na rzęsach kilkadziesiąt sekund, jak przy demakijażu, aby klej odpuścił. Robimy to delikatnie kilka razy, aż wszystkie rzęsy odpadną. Można wcześniej wyczesać je, co ułatwi, bo nie będą się plątać z naturalnymi. Po usunięciu i wysuszeniu wkładamy do pudełeczka i odkładamy, aż do następnego założenia.

Popularnym domowy specyfikiem do usuwania rzęs jest oliwa z oliwek, którą możemy wypróbować, gdy nie będziemy mieć odpowiedniego płynu.

W przygotowaniu artykuły pomógł portal: https://redtips.pl/

Dodaj komentarz