Ekspert kredytowy Jelcz Laskowiece – najtańszy kredyt hipoteczny

Ekspert kredytowy Jelcz Laskowiece – najtańszy kredyt hipoteczny

Kredyt hipoteczny to najpopularniejszy produkt bankowy. To właśnie dzięki niemu możemy zakupić nasze wymarzone, własne mieszkanie, lub pozyskać niezbędne środki na budowę domu. Zanim jednak dojdzie do tego długo wyczekiwanego przez nas momentu, musimy podołać pewnym wymaganiom stawianym przez bank. Posiadanie samego wkładu własnego może nie być wystarczające. Dlatego w dzisiejszym artykule postaramy się Wam podpowiedzieć, gdzie szukać pomocy, jeśli zależy Wam na uzyskaniu najtańszego kredytu hipotecznego. Zapraszamy!

Banki zaostrzyły zasady, przez co trudniej jest uzyskać kredyt hipoteczny

W związku z trwającą pandemią koronawirusa i zamrożeniem gospodarki, banki zaostrzyły wymagania stawiane swoim kredytobiorcom. Przede wszystkim wynika to z niepewnych czasów, w których się znaleźliśmy. Wirus naruszył stabilność niemal każdej instytucji i nauczył nas jak ważna jest zapobiegliwość. W tych niepewnych czasach banki dużo ostrożniej podchodzą do badania naszej zdolności kredytowej. Jeżeli natomiast chodzi o wymóg finansowego wkładu własnego – to bez wątpienia poszybował on do góry. Obecnie wymaga się od nas wniesienia od 10% do nawet 30% wkładu własnego. Oprocentowanie to jest zależne od zaostrzonych zasad panujących w poszczególnych bankach.

Do pogorszenia sytuacji przyczyniliśmy się także my sami. W obawie o to, co nastąpi jutro, zaczęliśmy ostrożniej zaciągać różnego rodzaju zobowiązania finansowe, przez co banki utraciły stały przypływ gotówki. Postawiliśmy na samodzielne oszczędzanie. Nie ma co się jednak oszukiwać. Odkładanie określonych sum pieniędzy z comiesięcznej wypłaty, nie pomoże nam samodzielnie zaoszczędzić setki tysięcy złotych na wymarzone mieszkanie. Przy nieruchomości wartej np. 500 tys. zł jest to praktycznie niemożliwe – zwłaszcza jeżeli zależy nam na kupnie domu jako rodzina z małymi dziećmi. Aby zatem móc zrealizować swoje marzenia musimy zaciągnąć kredyt hipoteczny.

Pomoc eksperta kredytowego wciąż jest opłacalnym wyjściem

Poszukując odpowiedniej oferty kredytu hipotecznego trudno jest znaleźć najkorzystniejszą ofertę. Zamiast więc tracić cenny czas i nerwy – lepiej od razu kwestię tę powierzyć ekspertowi. Pomoc takiej osoby jest najlepszym pomysłem, ponieważ ekspert kredytowy, np. taki działający we Wrocławiu https://kredytwroclaw.pl/, zna doskonale zasady panujące na rynku bankowości. Wiedza, a także znajomość sytuacji kredytowej pomoże mu znaleźć ofertę, która będzie dopasowana do naszych potrzeb.

Pamiętaj, że samodzielne znalezienie odpowiedniej oferty kredytu hipotecznego jest trudne – zwłaszcza jeżeli nie mamy pojęcia co dzieje się na rynku kredytowym. Dlatego pozwól sobie pomóc i zgłoś się do eksperta kredytowego, który posłuży Ci dobrą i rzetelną radą.

Dodaj komentarz