Jaki termos lub kubek termiczny wybrać?

Jaki termos lub kubek termiczny wybrać?

Termosy i kubki termiczne sprawdzają się w wielu codziennych sytuacjach. Jednak jak wybrać dobry kubek termiczny? Wszystko zależy od Twoich preferencji oraz sposobu, w jaki będziesz go wykorzystywać. Przeczytaj nasz artykuł i przekonaj się, jaki  termos lub kubek termiczny wybrać.

Dobry termos i kubek termiczny — na co zwrócić uwagę?

Jaki termos jest najlepszy? Ten, które spełni wszystkie Twoje oczekiwania. Bez względu na to, jakie są Twoje potrzeby, zawsze warto wybierać termosy i kubki sprawdzonych marek.

Pojemność

Jaką pojemność powinien mieć termos? Wszystko zależy od Twoich potrzeb. Jeśli wybierasz się na całodniową wędrówkę po górach, warto postawić na model o pojemności minimum 500 ml. Jeżeli jednak szukasz pojemnika, który zmieści się do niewielkiej torebki, lepszym rozwiązaniem będzie mały kubek termiczny.

Trzymanie ciepła

Jeżeli szukasz kubka termicznego, w którym będziesz pić kawę w domu, zapewne nie zależy Ci na długim utrzymywaniu temperatury. W każdym innym przypadku polecamy postawić na termos, który długo trzyma ciepło. Na przykład termos Contigo trzyma ciepło aż do 35 godzin.

Materiał

Z jakiego materiału powinien być wykonany termos? Bardzo powszechne są modele plastikowe, które są lekkie i możesz z nich pić nawet w czasie joggingu. Mają jednak swoje wady — łatwo przechodzą zapachami i źle trzymają ciepło. Zamiast tego lepiej postawić na termos ze stali nierdzewnej lub ze szkła.

Termos i kubek termiczny do samochodu

Jak wybrać kubek do samochodu? Ważne jest, by był wygodny i idealnie pasował do uchwytu w aucie. Najlepiej sprawdzą się więc modele zwężane u dołu. Jeśli jesteś zawodowym kierowcą lub spędzasz dużo czasu w samochodzie, postaw na duży termos, który długo trzyma ciepło.

Termos lub kubek termiczny na biurko

Kubek termiczny do biura powinien być przede wszystkim szczelny (nie chcesz przecież ryzykować zalania komputera herbatą). Warto też zwrócić uwagę na jego wygląd. Będzie Ci przecież towarzyszył przez osiem godzin pracy.

Termos i kubek termiczny do plecaka

Jeśli szukasz dobrego termosu lub kubka termicznego do plecaka czy torebki, postaw na model o wygodnym kształcie. W tym przypadku również jest bardzo ważna szczelność pojemnika. Dobierz także jego pojemność do rozmiaru plecaka.

Podsumowanie

Jaki termos jest najlepszy? Nie jest łatwo odpowiedzieć jednoznacznie na to pytanie. Polecamy jednak zwracać uwagę przede wszystkim na:

  • pojemność,
  • trzymanie ciepła,
  • materiał.

Warto także postawić na kubki termiczne i termosy od sprawdzonych marek, które będą służyć Ci przez długi czas.

Dodaj komentarz