Leczenie nadpotliwości botoksem — co warto wiedzieć?

Leczenie nadpotliwości botoksem — co warto wiedzieć?

Wydzielanie potu to naturalny proces fizjologiczny naszego organizmu. Jego zadaniem jest schłodzenie ciała w upały, przy gorączce, czy aktywności fizycznej. Czasem również pojawia się jako reakcja na silny stres czy inne intensywne emocje. Wówczas nasz system nerwowy pobudza gruczoły potowe, a te zaczynają wydzielać pot. Gdy jednak dzieje się to nadmiernie, wówczas mamy do czynienia z nadpotliwością.

Nadpotliwość można jednak leczyć — np. leczenie nadpotliwości botoksem Wrocław. Taki zabieg jest w pełni bezpieczny, a przy tym przynosi niemal zawsze natychmiastowe rezultaty.

Co warto wiedzieć o leczeniu nadpotliwości botoksem?

W medycynie nadmierną potliwość określa się jako hiperhydroza, która najczęściej ma swoje podłoże w zaburzeniach przewodnictwa sygnałów między gruczołami potowymi a nerwami. Wówczas organizm wydziela nieadekwatną do temperatury otoczenia ilość potu. Z reguły problem obejmuje dłonie, stopy oraz pachy, przez co osoba z nadpotliwością traci pewność siebie zwłaszcza w towarzystwie.

Hiperhydroza to jednak nie wyrok. Można jej przeciwdziałać — np. stosując doraźne preparaty, które chwilowo niwelują problem lub zdecydować się na bardziej kosztowne, ale skuteczne działania. Do tych drugich metod zalicza się m.in. leczenie botoksem, które jest obecnie jednym z najskuteczniejszych sposobów leczenia. Po podaniu substancja od razu zmniejsza nieprzyjemne objawy nadpotliwości, ponieważ blokuje błędne sygnały wysyłane do nerwów stymulujących gruczoły potowe. Dzięki temu organizm przestaje produkować pot w nadmiarze, a Ty odzyskujesz spokój i komfort.

Na czym polega zabieg?

Leczenie nadpotliwości botoksem to prosta i skuteczna metoda, która wykonana przez doświadczonego profesjonalistę jest bezpieczna. Proces leczenia hiperhydrozy może być zakończony już na pierwszej wizycie, a jego efekty utrzymują się do nawet 6 miesięcy. Po tym okresie można zastosować ponownie całą procedurę.

Leczenie hiperhydrozy przy użyciu botoksu (toksyna botulinowa, czyli neurotoksyna wytwarzana przez bakterie o nazwie Clostridium botulinum) polega na podaniu substancji w określone punkty na ciele. Jest to dość precyzyjny proces, dlatego jego wykonanie zajmuje 30-60 minut. Po ukończeniu leczenia rzadko kiedy pojawiają się skutki uboczne. Aby zniwelować ryzyko ich powstania, warto zdecydować się na leczenie w sprawdzonej klinice i przez doświadczonego specjalistę.

Warto przy tym wiedzieć, że botoks jest bezpieczny dla zdrowia. To substancja znana i stosowana w medycynie od co najmniej kilkudziesięciu lat. Przez ten czas botoks został zatem dokładnie przebadany.

Dodaj komentarz