Przeniesienie kredytu do innego banku – czy jest możliwe?

Przeniesienie kredytu do innego banku – czy jest możliwe?

W trakcie trwania długoletniej umowy kredytowej może zdarzyć się tak, że w pewnym momencie przestaną nam pasować warunki, które oferuje nam bank. Być może znalazłeś lepszą ofertę kredytu i chciałbyś z niej skorzystać? Nie ważne, jaki jest powód Twojego niezadowolenia, dobra wiadomość jest taka, że możesz przenieść kredyt do innego banku. Jak to zrobić? Wraz z https://bydgoszcz.habzafinanse.com.pl  podpowiadamy!

Czy przeniesienie kredytu do innego banku jest możliwe?

Przeniesienie kredytu do innego banku jest możliwe, choć nie takie proste jakby mogło się wydawać. Na szczęście takie rozwiązanie staje się coraz popularniejsze, a banki umożliwiają przeniesienie kredytu do innego banku za pomocą kredytu refinansowanego lub konsolidacyjnego. Refinansowanie spodoba się wszystkim, którzy liczą na lepsze warunki spłaty niż dotychczas a konsolidacja dłużnikom, którzy mają problem ze spłatą dotychczasowych zobowiązań.

Refinansowanie kredytu – na czym polega?

Refinansowanie to po prostu przeniesienie kredytu do innego banku. Polega na zaciągnięcie kredytu w nowym banku i spłacie zadłużenia w tym, w którym dotychczas byliśmy klientami. Dzięki takiemu zabiegowi nie jesteśmy już związani z poprzednim bankiem i spłacamy nowy kredyt, który ma lepsze warunki, niż ten poprzedni np. jego oprocentowanie jest niższe. Z kredytu refinansowanego korzystają najczęściej osoby, które mają kredyt hipoteczny. Po kilku lub kilkunastu latach oferta, na którą się zgodziliśmy, może nie być już tak korzystna, jak te, które oferowane są teraz. Dlatego dzięki refinansowaniu można zyskać lepsze warunki spłaty.

Kredyt konsolidacyjny

Również dzięki konsolidacji możemy przenieść swoje zobowiązania do innego banku. Dzięki konsolidacji możemy połączyć kilka swoich zobowiązań w jedno i zyskać mniejszą miesięczną ratę niż ta, którą płaciliśmy do tej pory. Konsolidacji można poddać różne produkty bankowe, co zadowoli osoby, które muszą zmagać się z kilkoma zobowiązaniami.

Refinansowanie czy konsolidacja – co wybrać?

Oba te kredyty przydają się w różnych sytuacjach dlatego ciężko jednoznacznie stwierdzić, który z nich lepiej jest wybrać. Zarówno konsolidacja, jak i refinansowanie ma swoje plusy i minusy, które musi znać każdy kredytobiorca.

To, w jaki sposób przeniesiesz swój kredyt, musisz dopasować do swoich możliwości finansowych. Dla osób zadłużonych rozwiązaniem może okazać się konsolidacja, ponieważ zmniejsza miesięczną ratę a dla tych, którzy chcą zyskać lepsze warunki umowy, poleca się refinansowanie. Więcej na temat kredytów znajdziesz na stronie https://bydgoszcz.habzafinanse.com.pl.

Dodaj komentarz