Xbox Game Pass – czym jest i co daje?

Xbox Game Pass – czym jest i co daje?

Xbox Game Pass to usługa subskrypcyjna, którą od dłuższego czasu oferuje Microsoft. Według danych z kwietnia 2021 roku, korzystają z niej aż 23 miliony użytkowników, więc nie można odmówić jej popularności. Wciąż jest jednak sporo graczy, którzy nigdy dokładnie się nie zapoznawali z tym, co wchodzi w jej skład i co można dzięki niej zyskać.

Warto to zmienić, ponieważ może się okazać, że XGP będzie strzałem w dziesiątkę i będziemy żałować, że nie zdecydowaliśmy się jej przyjrzeć wcześniej. W takim razie, jak działa Xbox Game Pass i co daje? Wszystko dokładnie omówimy poniżej!

Na jakiej zasadzie działa Xbox Game Pass?

Jak wspomniano na początku, Xbox Game Pass jest usługą subskrypcyjną, co oznacza, że użytkownik płaci za każdy miesiąc, w czasie którego ma do niej dostęp. Zakończenie subskrypcji oznacza utracenie dostępu do usługi po minięciu ostatniego opłaconego okresu rozliczeniowego. Microsoft umożliwia płacenie za usługę co miesiąc, ale można też wykupić abonament na kilka miesięcy z góry.

Warto wiedzieć, że często dostępne są różne specjalne oferty zarówno dla nowych, jak i powracających użytkowników. Dzięki temu można na przykład uzyskać do niej dostęp na kilka miesięcy za kilka złotych.

Usługa ta konkretnie skupia się na „wypożyczaniu” graczom pewnego katalogu tytułów na różnych urządzeniach. Oznacza to, że można pobrać grę na swoje urządzenie i grać w nią tak długo, jak będzie aktywna subskrypcja Xbox Game Pass, ale po jej anulowaniu nie będzie można już tych pozycji odpalić.

Co wchodzi w skład Xbox Game Pass?

Jeśli interesuje Cię Xbox Game Pass gry dostępne w ramach tej usługi również z pewnością będą dla Ciebie bardzo ważne – w końcu to za dostęp do nich pobierana jest opłata. Jest ich sporo, bowiem tak naprawdę w zakres Xbox Game Pass Ultimate wchodzi kilka innych, pomniejszych usług.

Każdy powinien znaleźć coś dla siebie, niezależnie od tego, czy lubi gry wyścigowe, sportowe, platformówki czy gry indie. Wśród najpopularniejszych tytułów można wymienić Gears 5, Outer Wilds, Dead by Daylight, No Man’s Sky i wiele, wiele więcej.

Gracze uzyskują dostęp do gier z Xbox Game Pass na PC i konsole Xbox, ale też do usługi EA Play na konsolach i PC (w skład w której wchodzą gry tytułowego EA, czyli na przykład najnowsza FIFA) oraz gier z usługi Xbox Live Gold. Subskrybenci mogą także grać na urządzeniach z Androidem, w tym w trybie chmury, a więc bez konieczności instalacji gry na swoim sprzęcie (konieczne jest jedynie posiadanie odpowiednio szybkiego połączenia z Internetem).

To więc oferta kierowana do bardzo szerokiej grupy graczy, pomijając ewentualnie fanów konsol Sony, więc zdecydowanie warto się nią zainteresować.

Dodaj komentarz